Yozgatlılar Dayanışma Gecesi’nde Buluştu

Yozgat Kolanlı Köyü Kültür Derneği Dayanışma Gecesi Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda Yozgatlıları bir araya getirdi.
Başkan Yaşar, Yozgatlıları Yalnız Bırakmadı

Türkülerin söylendiği, halayların coşkuyla çekildiği gecede Yozgatlı hemşeriler bol bol birlik mesajları verdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, STK yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’nin birliği için hemşeri derneklerine ihtiyacımız var

Kısa bir konuşma yaparak Yozgatlıları selamlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bu güzel gecenizde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete yürekten inanan insanlarla bir olmaktan, nefes almaktan, sizleri burada misafir etmekten onur duyuyorum” dedi.

Başkan Yaşar “Doğduğumuz toprakları bıraktık, doyduğumuz toprak olan Başkent’imize geldik. Tabi ki doğduğumuz toprakları da unutmayacağız. Geleneklerimizi, göreneklerimizi, arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi yaşatacağız. Hemşeri dernekleri acı günde, tatlı günde hemşerilerinin bir arada olmalarını, dayanışmalarını sağlayan kuruluşlardır. Bu ülkenin birliğinin, bütünlüğünün korunmasında, cumhuriyetimizin değerlerinin yaşatılmasında hemşeri derneklerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de göreve geldiğim günden itibaren elimden geldiğince derneklere sahip çıktık, destek olduk, olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Dernek faaliyetleri hakkında hemşerilerini bilgilendiren Yozgat Kolanlı Köyü Kültür Derneği Başkanı Doğan Akyol da Başkan Yaşar’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek dernek adına plaket verdi.

Share