Yılın Sosyal Projesi “HalkKart”

Yenimahalle Belediyesi’nin hayata geçirdiği Türkiye’nin sayılı sosyal projelerinden olan “HalkKart Projesi” Ankara’nın en başarılı yerel internet sitelerinden Haber Ankara tarafından ödüle layık görüldü.
HalkKart’a Haber Ankara’dan Ödül
Haber Ankara, 4’üncü Yıl Ödül Töreni’ni Wonders Restorant’ta gerçekleştirdi. Ankara’nın siyaset, iş, bürokrasi, spor ve cemiyet hayatının ünlü isimleri ile Haber Ankara okurlarının bir araya geldiği gecede farklı dalda ödüller sahiplerini buldu.

Haber Ankara İmtiyaz Sahibi Volkan Memduh Gültekin’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine; CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, AKP Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve çok sayıda davetli katıldı.

Gece, Saygı Engelsiz Kalpler Mehter Takımı’nın performansı ve Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin gösterileri ile başladı.

Törende; Yenimahalle’de hayata geçirdiği Yenikart uygulamasının ardından HalkKart projesiyle de Türkiye’de sosyal belediyeciliğin en güzel örneği olan Yenimahalle Belediyesi “Yılın Sosyal Projesi” ödülüne layık görüldü. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ödülünü CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’dan aldı.

Ankara güzel olursa Türkiye güzel olur

“Ankara güzel olursa Türkiye güzel olur, Ankara kalkınırsa Türkiye kalkınır. Bu gözle bakmalıyız. Ankara’mıza sahip çıkmalıyız” sözleriyle konuşmasına başlayan Başkan Yaşar “Bu ödülü bana layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Ülkelerin başkentleri o ülkeler için simgedir. Cumhuriyetin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkenti de Ankara’dır. Ankara’ya sahip çıkmak sadece Ankaralıların görevi değil Anadolu’nun her köşesinde yaşayan iş adamlarının, siyasetçilerin, bürokratların ve yerel yöneticilerin de görevidir. Bizlerde bir yerel yönetici olarak Başkentimizi daha yaşanabilir bir şehir olarak gelecek kuşaklara bırakabilmek için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Share