YENİMEK Kursiyerlerinden Kadın Dayanışması

Yenimahalle Belediyesi, Tepekule Kurs Merkezi’nde Ankara Giyim Sanayicileri Derneği(AGSD) ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında açılan giyim üretim ve konfeksiyon kursunda eğitim gören kursiyerler, ürettikleri projeler ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor.
Kadın Sığınma Evine Giysi Desteği

Ergenekon Mahallesi’nde bulunan Yenimahalle Belediyesi YENİMEK Tepekule Kurs Merkezi’nde alanında uzman eğitmenler aracılığıyla eğitim gören 80’e yakın kursiyer, giyim ve konfeksiyon ürünlerinin hazırlanmasını öğrenerek, yüzlerce yeni konfeksiyon ürünün üretilmesini sağlıyor. Kendi aileleri ve yakın çevrelerinin giyim ihtiyacını karşılayan kursiyerler, Yenimahalle Belediyesi’nin yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla ihtiyacı olan kadın ve çocukları da unutmuyor.

Tepekule Kurs Merkezinde üretim durmuyor

Geçtiğimiz yıl, savaşın yarattığı sosyal yıkımın önüne geçmek ve çocukların yüzünü güldürerek, soğuktan korunmalarını önlemek amacıyla 100 adet kaban dikerek, Afrin Bölgesindeki çocuklara gönderen YENİMEK Tepekule Kurs Merkezi kursiyerleri, bu yıl da Ankara Barosu ve Yenimahalle Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilen Yenimahalle Kadın Sığınma Evinde bulunan şiddet mağduru kadın ve çocukların kullanması amacıyla 100’e yakın konfeksiyon ürünü hazırladı. Üretilen konfeksiyon ürünleri sayesinde, Kadın Sığınma Evi misafirlerinin elbise, pantolon, şort, tulum, etek, ceket gibi tüm ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlanacak.

1500 alışveriş çantası dikildi

Ayrıca Barıştepe, Avcılar, Şentepe ve Tepekule YENİMEK Kurs Merkezlerinde giyim ve konfeksiyon ürünleri eğitimi alan kursiyerler, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve doğayı korumak için poşet kullanımının en aza indirgenmesi için hazırlanan projelere destek olarak, kendileri ve ilçe sakinlerinin kullanımı için 1500 adet kumaş alışveriş çantası dikti. Farklı renklerde ve sağlam kumaşlar kullanılarak üretilen çantalar,  çevrenin korunmasına ve atık üretiminin azaltılmasına fayda sağlayacak.

“YENİMEK ilçeye değer kazandırıyor”

Gereksiz poşet kullanımını en aza indirgeyerek, Yenimahalle’de doğaya bırakılan atık miktarını azaltmak için hayata geçirilen projelerin önemine dikkat çeken Başkan Yaşar, “İlçe sakinlerinin boş vakitlerini, kişisel gelişimlerine ve ailelerine fayda sağlayacak aktivitelerle geçirmelerini sağlamak amacıyla açmış olduğumuz YENİMEK kurs merkezlerinin bu derece önemli projelere imza atması bizi mutlu ediyor. Kursiyerlerimiz ürettikleri ürünler sayesinde hem kendi ihtiyaçlarını karşılıyor hem de zor durumda olan kadınlarımızın ve çocuklarımızın giysi, kıyafet ihtiyaçlarını gideriyor. Yenimahalle’de 10 yıldır ürettiğimiz projeler vatandaşa fayda sağlıyor. Kurs merkezlerimiz ilçemize değer katıyor. Yenimahalle’nin kaynakları vatandaşa dokunan projelerde hayat buluyor” dedi.

Share