YENİMEK Kursiyerleri Sinemada Buluştu

Yenimahalle Belediyesi, YENİMEK (Meslek Edindirme ve Hobi Kursları) kursiyerlerini sinema ile buluşturmaya devam ediyor. YENİMEK Ata Kurs Merkezinde eğitim gören 35 kursiyer, senaristliğini Cem Yılmaz’ın, yönetmeliğini Kıvanç Baruönü’nün üstlendiği, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Farah Zeynep Abdullah gibi yıldız oyuncuların rol aldığı “ARİF V 216” adlı komedi-bilimkurgu türüne ait filmi büyük keyif alarak izlediler.
YENİMEK’te“Arif v 216” coşkusu

 

Yağlı boya, dekoratif ahşap süsleme, kadın üst giysi dikimi, turistik el sanatları, cilt bakımı ve temel makyaj gibi birçok branşta eğitim gören kursiyerler, kurs merkezinde gerçekleştirilen yılsonu sergisi sonrası yorgunluklarını kahkahalar eşliğinde sinema izleyerek attılar.Podium Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilen sinema etkinliği katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

“İyi ki Yenimahalle’de yaşıyorum”

Merkezin verdiği kurslardan yararlanan ve 65 yaşında olan Asuman Hanım “Çok mutluyum, iyi ki Yenimahalle sınırları içerisinde yaşıyorum. Belediyenin bize bu imkanları ve fırsatları sunması bizim açımızdan çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Eğitim keyif alınarak yapılmalı”

Yenimahalle Belediyesinin yaş farkı gözetmeksizin vatandaşların kişisel gelişimine, donanımlı bireyler olarak yetişmesine yaptığı hizmetlerle katkı sunmaya devam edeceğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Kurslarımızı sadece ders görülüp gidilen yerler olarak görmüyorum. Yenimahalleliler aynı zamanda yapılan bu etkinliklerle keyif alarak, sosyalleşerek, paylaşarak eğitimlerini almalılar.Bunun için çalışıyoruz” görüşlerini belirtti.

Share