Yenimahalle’yi Çiçek Kokusu Sardı

Yenimahalle ilkbaharın renklerine bürünüyor.
Mevsimlik Çiçekler Yerini Aldı

Yenimahalle Belediyesi baharın gelmesiyle birlikte kent estetiği çalışmalarına başladı. Mevsimlik çiçeklerle Yenimahalle’ye ayrı bir güzellik katan Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde tüm park ve yeşil alanlarda rengarenk çiçekleri toprakla buluşturuyor.

2017’de 500 bin çiçek

Ankara’ya baharın gelmesiyle birlikte belediye ekipleri harekete geçti. Yenimahalle’nin dört bir yanında rengarenk çiçekler boy göstermeye başladı.

Mevsim itibariyle ağırlıklı olarak menekşe başta olmak üzere Aslanağzı, Hüsnüyusuf ve Karanfil türünde 150 bin adet çiçek Mayıs ayı sonuna kadar park ve yeşil alanları süsleyecek. Mayıs ayından sonra yazlık çiçeklerin dikimine başlayacaklarını ifade eden yetkililer, 350 bin adet de yazlık çiçek dikileceğini ifade etti.

Gübreleme başladı

Ayrıca geçtiğimiz Kurban Bayramı döneminde kurban pazarlarından toplanan bin metreküp gübre de işlenerek yeşil alanlarda kullanılmaya başladı. Toplanan gübreler 6 ay süreyle kurutulduktan sonra elenerek 1 ay boyunca tekrar kurumaya bırakıldı. Yapılan işlemlerin ardından kullanıma hazır hale gelen saf gübre ilçe genelinde çim ekiminde ve belediye serasında yetiştirilen bitkilerin topraklarında kullanılmaya başladı.

Share