Yenimahalle’ye Kanada Koruluğu

Yenimahalle Belediyesi, Kanada Büyükelçiliği ve TEMA Vakfı işbirliğinde Yenimahalle’de ağaçlar toprakla buluştu.
Yenimahalle’de Kanada’nın 150. Yılı Anısına 150 Ağaç

Her yıl 5 Haziran’da Birleşmiş Milletler önderliğinde uluslararası bir gün olarak kutlanan Dünya Çevre Günü etkinliklerine bu yıl Kanada ev sahipliği yapıyor.

Kanada tarafından doğal çevrenin önemine dikkat çekilerek yapılan kutlamalar çerçevesinde Yenimahalle Belediyesi de Kanada Büyükelçiliği’ne yıldönümü jesti yaptı. Kanada’nın kuruluşunun 150’nci yılı anısına Turgut Özal Mahallesi’nde 3 bin metrekare alan üzerinde 150 adet Mavi Selvi ağacı düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinden düzenlenen törene Kanada Büyükelçisi Chris Cooter, elçilik yetkilileri, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Suna Sezer, TEMA Vakfı yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Mutlu ve sağlıklı nesiller için doğaya sahip çıkalım

Ağaçların hep beraber şenlik havasında dikildiği alanda Yenimahalle’nin her geçen gün daha da yeşillendiğini söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Dünya barışı için silaha verilen para doğaya verilmelidir. Ancak bu şekilde tüm insanlarımız mutlu olacaktır. Mutlu ve sağlıklı nesiller için doğaya sahip çıkalım” diye konuştu.

Doğal çevreyi korumak ve yaşatmak adına hepimize görevler düştüğünü hatırlatan Kanada Büyükelçisi Chris Cooter da “Bu yıl ki temamız insanların doğayla buluşması. Dünyadaki her bir vatandaş kendi doğal çevresini keşfetmelidir. İnsanlarımız sağlıklı bir ekosistem, temiz hava ve suyun yararlarını anlamalı ve bu konuda teşvik edilmelidir” dedi.

Törenin ardından Başkan Yaşar’a katkılarından dolayı teşekkür eden Cooter 150. Yıl anısına Yaşar’a şilt verdi. Başkan Yaşar da günün anısına Cooter’a YENİMEK kursiyerlerinin yaptığı bir Ebru hediye etti.

Share