Yenimahalle’ye 5 Yeni Park

2 milyon metrekare yeşil alanıyla Ankara’nın en yeşil ilçesi Yenimahalle’de park sayısı artmaya devam ediyor.
Belediye Başkanlarının Adları Yenimahalle Parklarında

Yenimahalle Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımı tamamlanan 5 yeni park açılış için gün sayıyor.

İlçe genelinde 393 parkla vatandaşlarına açık havada dinlenme ve spor yapma fırsatı sunan belediye ekipleri, 5 yeni parkın da yapımını tamamladı. Parklardan 1’i Aşağı Yahyalar, 1’i Yukarı Yahyalar Mahallesi’nde, 3’ü de Batıkent’te mahalle sakinlerini ağırlayacak.

Belediye Başkanlarının adı parklara verildi

Eylül ayı içerisinde açılışı yapılacak olan parklardan 3’üne Yenimahalle’ye daha önceleri hizmet etmiş olan eski belediye başkanlarının adı verildi. Yenimahalle’nin ilk Belediye Başkanı Mustafa Vuran’ın adı Turgut Özal Mahallesi’nde, Tuncay Alemdaroğlu ve Ahmet Duyar’ın isimleri de İlkyerleşim Mahallesi’nde yaşayacak.

Kahraman şehitlere vefa

Öte yandan 2016 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde  şehit olan Piyade Üst Çavuş Adil Yurtoğlu Aşağı Yahyalar’da ve yine aynı yıl Şırnak Cizre’de şehit düşen Polis Özel Harekat Memuru Ayhan Demirel de Yukarı Yahyalar’da yapımı tamamlanan parklarda yaşatılacak.

Yenimahalle’ye toplamda 32 bin metrekare yeni yeşil alan katan 5 yeni parkta koşu yolları, fitness alanları, çocuk oyun alanları, oturma grupları yer alırken Ahmet Duyar Parkı’nda bunlara ek olarak basketbol sahası ve amfi tiyatro da mevcut.

Mevcut parklarda revize çalışmaları devam ediyor

Yapımı yeni tamamlanan parklar bir bir açılırken ilçe genelinde park revize çalışmaları da devam ediyor. Batıkent İsmail Hakkı Tonguç Parkı, Batıkent Adnan Kahveci Parkı ve Yenimahalle Kelebek Parkı’nın revizeleri ise tamamlanarak yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başladı.

Yenimahalle birlikte güçlü kalacak

Tüm vatandaşları parklara davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yurttaşlarımız bu yaz da parklarımızda gönül rahatlığıyla sevdikleriyle vakit geçirebilecek. Biz vatandaşlarımızın evlerine kapanmalarını istemiyoruz. Yenimahalleliler sokağa çıksın parklarımızda, spor tesislerimizde, kültür merkezlerimizde bir araya gelsin, sosyalleşsin, komşuluk ve hemşerilik bilinci yeniden canlansın istiyoruz.” dedi.

Share