Yenimahalle’nin Minik Beyleri Sünnet Şöleni’nde Buluştu

Yenimahalleliler, Sünnet Şöleni’nde buluştu

Yenimahalle Belediyesi’nin, her yıl geleneksel olarak ihtiyaç sahibi aileler için düzenlediği Sünnet Şöleni, Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi.

İlçede, 700 çocuğun sünnet kesim işlemini ücretsiz olarak yapan belediye, minik beylerin doyasıya eğlendiği bir şölen ile etkinliği taçlandırdı.

Yakacık’ta eğlence tavan yaptı

Şölene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Erhan Aras, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları Sezen Yurtsever, Evren Çelik ve Serdar Şimşek’in konser verdiği şölene, belediyenin hediye ettiği sünnet kıyafetlerini giyerek gelen minikler, midillilere binerek adeta beyaz atlı prens oldu.

Ayrıca alanda belediye ekiplerince dağıtılan yemekleri yiyerek, eğlenceyle yaşanacak bir gün için enerji toplayan çocuklar, dağıtılan balon, pamuk şeker, meyve suyu, çikolata, dondurma ve meybuz ile de eğlencenin tadına vardı. Daha sonra da YENİMEK öğretmenleriyle birlikte yüz boyama, ebru sanatı, heykel yapımı gibi aktiviteler yapan minikler, dolu dolu bir gün geçirdi.

Aynı anda sünnet olan 4 kardeş, şölende dikkat çekti

Birbirinden güzel eserlerle ilçe sakinlerine muhteşem bir gün yaşatan sanatçılar, sahnede seslendirdikleri oyun ve halay havalarıyla aileleri coşturdu.

Sünnet şölenine belediye tarafından sünnet ettirilen 4 çocuğu; Metin (1,5), Kadir (6), Emre (8) ve Yusuf (10) ile katılan Akpınar Çifti, Başkan Yaşar’a teşekkürlerini sunarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

13 senede 10 binden fazla çocuk sünnet oldu

Etkinlikte konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şöleninde, sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.  13 senedir 10 binden fazla çocuğu sünnet ettirdik. Çocuklarınız erkekliğe ilk adımını attılar. İnşallah mürüvvetlerini de hep beraber göreceğiz” dedi.

TÜİK rakamlarına göre Yenimahalle’nin gelişmişlikte 980 belediyenin içerisinde 5’inci olduğunu da dile getiren Yaşar, “2009’da sıralama olarak 200’lere bile erişemeyen Yenimahalle, bugün 5’inci sıraya yükseldi. Bunu ben demiyorum veriler diyor. Biz herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle için çalışıyoruz. Biliyorum ülke olarak sıkıntılarımız var. Ama inanıyorum ki bu günler de geçecek. Türkiye’nin geleceği aydınlıktır” diye konuştu.

Share