Yenimahalle’nin Minik Beyleri Şölen Yaptı

Yenimahalle Belediyesi’nin, her yıl geleneksel olarak ihtiyaç sahibi aileler için düzenlediği sünnet şöleni, Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi. İlçede 700’e yakın çocuğun sünnet kesim işlemini ücretsiz olarak gerçekleştiren Yenimahalle Belediyesi, çocukların ömürlerince unutamayacağı, eğlence dolu bir sünnet şöleni düzenledi.

2021 geleneksel sünnet şölenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP PM Üyesi Semra Dinçer, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Yakacık’ta dolu dizgin eğlence

Birbirinden renkli gösterilerle başlayan geleneksel sünnet şöleninde, kendileri için kurulan şişme oyun alanında gönüllerince eğlenen çocuklar, belediye ekiplerince dağıtılan yemekleri yiyip, doyasıya eğlendi. Palyaçoların düzenlediği oyun aktiviteleri ve animasyonlar eşliğinde keyifle vakit geçiren Yenimahalleli minikler, kurulan şişme futbol alanında da kıyasıya mücadele etti.

Şölen alanında dağıtılan pamuk şeker ve patlamış mısır için uzun kuyruklar oluşturan ilçe sakinleri, sahneye çıkan Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası’nın ünlü sanatçılarının seslendirdiği muhteşem şarkılarlacoşku dolu bir gün yaşadı.

Sevilen sanatçılar Duygu Kutlu, Yüksel Didikoğlu ve Cem Özbek seslendirdikleri birbirinden güzel şarkı ve türkülerle ilçe sakinlerini kah oynattı, kah halay kuyruklarında buluşturdu.

Yaşar, “Her projemizi çocuklarımızı düşünerek planlıyoruz”

Sünnet şölenine katılarak, minik Yenimahalleliler ve aileleri ile birlikte günün anısına fotoğraf çektiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şöleninde, eşimle beraber Yenimahalle sakinleri ile bir arada olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi olarak çocukların, gençlerin ve kadınların yaşamaktan keyif aldığı bir ilçeyi yaratmak için 2009 yılından bu güne gece gündüz demeden çalışıldığının altını çizen Başkan Yaşar “12 yıldır düzenlediğimiz etkinlikler ile 8 binin üzerinde çocuğumuzun sünnet törenini gerçekleştirdik. Geleceğimiz çocuklarımızdır, gençliğimizdir dedik, onlara sahip çıktık. Eğitim, kültür, sanat her projede gençlerimizi ve çocuklarımızı düşünerek planlama yapıyoruz. Çocuklarımızın erkekliğe adım attığı böylesine anlamlı bir günde Yenimahalle sakinleriyle bir arada olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Düzenlenen bu etkinliklerle insanlar bir araya geliyor, komşuluk ilişkileri pekişiyor. İnsanların gülmeye ve mutlu olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Toplum olarak ayrışmaya değil, bütünleşmeye ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Share