Yenimahalle’nin “Milli Sevda”sı

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu ve Türkiye Görme Engelliler Kadın GoalBall A Milli Takımı oyuncusu Sevda Altunoluk, 2018’in “En Skorer Oyuncusu” seçildi.2018’in En Skorer Oyuncusu Sevda Altunoluk

3-9 Haziran tarihlerinde İsveç’in Malmö kentinde düzenlenen Dünya Goalball Dünya Şampiyonası’nda 46 gole imza atarak dünyanın en iyi sporcuları arasında yer alan Sevda Altunoluk, başarısıyla “En Skorer Oyuncu” unvanını aldı.

“Sevda Türkiye’nin gururu oldu”

Daha öncede Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde gerçekleştirilen 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda 36 gol atarak “Gol Kraliçesi” olan Altunoluk, bu kez de 2018’in En Skorer Oyuncusu olarak başarısını taçlandırmış oldu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yaptığı açıklamada milli sporcuyu tebrik etti. Başkan Yaşar,  “2018’in ‘En Skorer Oyuncusu” seçilen sporcumuz Sevda Altunoluk’u tebrik ediyorum. Sevda Türkiye’nin gururu oldu. Kadın sporcularımızın başarısı göğsümüzü kabartıyor. Yenimahalle’de spora çok önem veriyoruz. Sporcularımız da en iyi şekilde bizleri temsil ediyor. Hepsini gönülden kucaklıyorum” dedi.

Share