Yenimahalle’nin Kupa Kızları

 

Batıkent Kardelen Ortaokulu Küçük Kızlar Voleybol Takımı, beraberindeki Okul Müdürü Zeki Bölükbaşı, Beden Eğitimi Öğretmenleri Eyüp Başaran ve Hüseyin Çetin, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Avcı ile Türkiye Şampiyonası müsabakaları öncesi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek moral depoladı.
Şampiyonlar “Kardelen”ler

Şampiyonluğa kilitlendiler

Kariyerlerine pek çok şampiyonluk ve kupa sığdıran Yenimahalle’nin Kupa Kızları, 22-26 Mart’ta Uşak’ta gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası’na kilitlendi. 2014-2015 sezonunda Türkiye 3’üncüsü, 2015-2016 sezonunda da Türkiye 2’ncisi olan takım, bu yıl şampiyonluk ipini göğüslemek için mücadele edecek.

Spora 25 milyonluk yatırım

Küçük voleybolcularla tek tek ilgilenen Yaşar, “Güzel başarılar kazandığınız ve Yenimahalle’nin adını Türkiye’de duyurduğunuz için hepinizi gözlerinizden öpüyorum” dedi. Belediye olarak gençleri spora özendirmek için çaba harcadıklarını ifade eden Yaşar, Yunus Emre Mahallesi’ne inşa edilecek kapalı spor kompleksinin de müjdesini verdi.

Her türlü salon sporunun yapılabileceği 5 bin kişilik kompleksin 25 milyon TL’ye mal olacağını kaydeden Yaşar, “Her türlü sporun Yenimahalle’de yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Yenimahalle her gün daha da güzelleşiyor” dedi.

“Başarı grafiğimizi zirveye taşıma hedefindeyiz”

Okul Müdürü Zeki Bölükbaşı da bu ziyaretin şampiyona öncesi kendilerine doping etkisi yarattığını ifade ederek Yaşar’a teşekkür etti. Küçük Kızlar Voleybol Takımı’nın Ankara Şampiyonu ve Grup Şampiyonu da olduğunu ifade eden Bölükbaşı, “Okulumuz akademik başarılarının yanında sportif başarılarıyla adından söz ettiriyor. Okulumuzun Erkekler Voleybol Takımı son 2 sezondur Türkiye Şampiyonu oluyor. Bu yıl da inşallah hem kız hem erkek takımımızla şampiyonluk ipini göğüsleyerek başarı grafiğimizi zirveye taşımayı ve kupaları Yenimahalle’ye getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Share