Yenimahalle’nin Eğitime Desteği Sürüyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın eğitim-öğretime desteği artarak devam ediyor.
Gazi’nin Açık Hava Müzesine Yenimahalle Desteği

Bugüne kadar toplam 614 devlet okulunda tamir ve tadilat işleri yapan Yenimahalle Belediyesi, sınırlarında bulunan üniversitelere de tam destek veriyor. Bu kapsamda Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nin bahçesine açık hava müzesi yapılmasına Yenimahalle Belediyesi de katkı sunacak.

“Yeter ki çocuklarımız okusun”

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Sözen ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tayfun Menlik, Yaşar’ı ziyaret ederek fakülteleriyle ilgili çeşitli konularda taleplerini iletti.

Yaşar’ın eğitime verdiği desteği bildiklerini ifade eden Prof. Dr. Sözen, fakültelerinin 1937’de inşa edildiğini ve bu yüzden ellerinde çok eski makine parçaları bulunduğunu söyledi. Bu parçalarla fakülte bahçesinde 400 metrekarelik bir alana açık hava müzesi kurmak istediklerini anlatan Prof. Dr. Sözen, Yaşar’dan destek istedi. Yine yeni fakülte binalarının çevre düzenlemesi için de Yenimahalle Belediyesi’nden destek isteyen Sözen, “Bu işlerde bize destek vermeniz bizi ve öğrencilerimizi çok memnun eder” dedi.

“Yeter ki çocuklarımız okusun, bu ülkeye ışık saçacak nesiller yetişsin” diyen Yaşar, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’ne de destek sözü verdi.

“Eğitime yapılan yatırım en kıymetli yatırımdır”

Ülkeyi aydınlık yarınlara, doğru eğitim almış nesillerin taşıyacağını kaydeden Yaşar, “Eğitime yapılan yatırım en kıymetli yatırımdır. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak ilçemizdeki her öğrencinin sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim almasını istiyoruz. Size de elimden gelen desteği vermekten mutluluk duyarım” ifadelerini kullandı.

Share