Yenimahalle’nin Araçları Yolda Kalmayacak

 

Yenimahalle Belediyesi her geçen gün son teknoloji araçları bünyesine katarak Yenimahalle halkına en iyi hizmeti vermek için araç filosunu genişletiyor.
İlklerin Belediyesi Yenimahalle

Son olarak 35 ton araç taşıma kapasitesine sahip kurtarıcı, araç filosunda yerini alırken Yenimahalle Belediyesi, Ankara’da bu kapasiteye sahip kurtarıcısı olan ilk ilçe belediyesi oldu.

20 ayrı türde 365 araç

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle halkına en iyi hizmeti vermek için araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Kamyondan kepçeye, dozerden bobcate, binek araçlardan otobüslere kadar 20 ayrı türde 365 araç gece gündüz Yenimahalle’yi arşınlıyor.

Son olarak Yenimahalle Belediyesi, olası arızalara ve yolda kalma durumlarına karşı önlem alarak bünyesine kurtarıcı kazandırdı. Kamyon ve çekici aparatını satın alarak aracı kendi atölyesinde dizayn eden belediye, böylece büyük ölçüde de tasarruf sağlamış oldu. Ankara’da sadece Büyükşehir ve Yenimahalle Belediyesi’nin araç filosunda yer alan kurtarıcı, 40 tona kadar araçların olası arızalarda yolda kalmasının önüne geçecek.

“Kendi işimizi kendi araçlarımızla yapıyoruz”

Aracı, Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran’la birlikte inceleyen Yaşar, “Belediye olarak başka firmalara kiralama bedelleri ödemek yerine bu parayla araçları satın alarak bünyemize katıyoruz. Göreve geldiğimden bu yana belediyemize ait araçlar ile vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Bu araçlarla ilçemizde açılmadık yol, asfaltlanmadık sokak bırakmadık. Kendi işimizi kendi araçlarımız ile yapıyoruz. Şimdi de ilçede hizmetin aksamaması için filomuza bu kurtarıcıyı kazandırdık. İlçe belediyeleri arasında sadece Yenimahalle’de bulunan bu kurtarıcı ile hizmet araçlarımız hiçbir zaman yolda kalmayacak” dedi.

Başkan Yaşar, araç hakkında Başkan Yardımcısı Boran’dan bilgiler aldıktan sonra, aracın ilk test sürüşü gerçekleşti. Yenimahalle Belediyesi atölyesinde dizayn edilen kurtarıcı, 35 tonluk kamyonu taşıyarak testten geçti.

Share