Yenimahalle’nin 6’ıncı Anaokulu Açıldı

Örnek yatırımlarla Yenimahalle’yi adeta eğitimin, kültürün ve sanatın başkenti haline getiren Yenimahalle Belediyesi,eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
Yenimahalle Belediyesi’nden Şehide Vefa

Demetevler Mahallesi’nde Yenimahalle’nin 6’ıncı anaokulu açıldı. Yapımı tamamlanan anaokuluna, İstanbul’da hain terör saldırısında şehit olan Polis Memuru Tugay Can Kızılırmak’ın ismi verildi.

Şehit Polis Tugay Can Kızılırmak Anaokulu ve Gündüzbakımevi’nin açılışına şehit yakınlarının yanı sıra Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran ve çok sayıda mahalleli katıldı.

“Anaokulu sayısını 10’a çıkartacağız”

Açılış öncesi vatandaşlara seslenen Yaşar, Yenimahalle’de bulunan anaokulu sayısını 10’a çıkartacaklarını vurguladı.

Yaşar, “Önceliğimiz her zaman eğitim. Bunun için eğitim alanında örnek çalışmalar yapıyoruz. Anaokullarımızda çocuklarımız küçük yaşta eğitim öğretim hayatına tam donanımlı olarak hazırlanıyor. Biz anaokullarımıza büyük önem veriyoruz. Gerek eğitim kalitemizle ve gerek çocuklarımıza hazırladığımız koşullar nedeniyle anaokullarımıza yoğun talep oluyor ve talebi karşılamakta zorlanıyoruz. Şuanda 6’ıncı anaokulumuzu açıyoruz. İnşallah bu sayıyı 10’a çıkartacağız. Bugün de bu anaokulumuza vatan uğruna canını vermiş şehidimizin ismini vermekten gurur duyuyorum” dedi.

Mahallesi adına Başkan Yaşar’a teşekkürleri sunan Demetevler Mahallesi Muhtarı Önder Özçelik ise “Yenimahalle’nin en büyük şansı Fethi Yaşar gibi bir başkanının olması. Kendisine mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Heyecanla Başkan Yaşar’a sarıldılar

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Yaşar, anaokulunu gezerek, 120 çocuk kapasiteli anaokulunun şimdiden sınıflarını dolduran miniklerini ziyaret etti.

Yaşar’a büyük ilgi gösteren çocuklar, heyecanla Başkan Yaşar’a sarılarak mutluluklarını ifade etti.

2 bin 250 metrekare alan üzerine inşa edilen ve 5 kattan oluşan anaokulunun içerisinde, 6 adet derslik, gösteri salonu, oyun salonları, 2 adet masal odası, 3 adet uyku odası, öğretmen, doktor ve psikolog odaları, görüşme odası, yemekhane ile mutfak bulunuyor.

Share