Yenimahalle’nin 4. Olimpik Yüzme Havuzu Açıldı

Kılıçdaroğlu,“Başkan Yaşar içinizden biri”
Mehmet Haberal Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı

Yenimahalle Belediyesi ilçe sakinlerinin spor yaparak zinde kalması ve kültürel, sosyal etkinliklerden yararlanması amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İlçeye kazandırılan üç tam donanımlı olimpik yüzme havuzu ve spor merkeziyle adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, 4’üncü olimpik yüzme havuzunu Şentepe bölgesine kazandırdı. Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın adının verildiği tesisi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hizmete açtı.

Açılışa yoğun katılım

Şentepe’de sosyal ve kültürel alanda mahalle sakinlerinin birçok ihtiyacını karşılayacak olan Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri’nin açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkan Vekili Levent Gök, Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, CHP Yenimahalle, Çankaya, Etimesgut, Mamak İlçe Başkanları ve Yönetimleri, CHP’li milletvekilleri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Yenimahalle tüm Türkiye’de adını duyurdu

Yenimahalle Belediyesinin yapmış olduğu projelerle ilçeye büyük değer kazandırdığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güzel ve umutlu bir gündeyiz. Bir belediye başkanından vatandaşların arasında hiçbir ayrım yapmadan, ötekileştirmeden ve harcadığı her kuruşun hesabını vererek, kul hakkı yemeden hizmet etmesini bekleriz. Bu saydığım özelliklerin hepsi Fethi Yaşar’da mevcut. O sizin içinizden biri, Yenimahalle’nin Fethi Abisi. Yenimahalle Belediyesi onun döneminde sadece Ankara’da değil bütün Türkiye’de ürettiği projelerle isim yapmış bir belediye oldu. Gelecek dönemde de sizin desteğinizle çalışmalarına devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Sevdam Yenimahalle”

Göreve geldiği günden beri ilçenin her bölgesine eşit hizmet götürerek, vatandaşa hizmet vermeye çalıştığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesi, vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerden geri kalmaması ve boş vakitlerini kendini geliştirerek değerlendirmesi için dur durak demeden çalışıyoruz. Açacağımız bu tesis, Şentepe bölgesine büyük değer katacak, haftanın 7 günü ilçe sakinlerimize ve Şentepelilere hizmet sunacaktır. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için çalışmaya ve Yenimahalle’ye değer katan projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yaşar’a teşekkür

Haberal ise adının verildiği tesis için Başkan Yaşar’a teşekkür ederek, “Hangi makamda ve mevkide olursak olalım bütün her şeyimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyetine borçluyuz. Bugüne kadar Türk Bayrağını dünyada dalgalandırmak ve ülkemizi onurlandırmak için çalıştım. İsmimin böylesine anlamlı ve büyük bir sosyal tesise verilmesinden dolayı Yenimahalle Belediye Başkan’ı Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum. Bu tesis sayesinde bilgili ve donanımlı gençler yetişecek, ülkemize faydalı işler başaracak” dedi.

Tesiste ilçe sakinleri için her şey düşünüldü

Başkan Yaşar, Kılıçdaroğlu ve Haberal’a açılışını yaptıkları tesisi gezdirerek bilgi verdi. 2016 yılında yapımına başlanılan Prof.Dr. Mehmet Haberal Sosyal Tesisi ve Yüzme Havuzu,6 bin 281 m2 inşaat alanına sahip. 3 kattan oluşan tesis içerisinde; yarı olimpik yüzme havuzu, bay-bayan hamam, aktif pasif spor salonu,  açık ve kapalı kafeterya, kurs merkezi ve düğün salonu ve mescit bulunuyor.

Share