Yenimahalleliler “Cumhuriyet Yemeği”nde Buluştu

Yenimahalle Belediyesi’nin ev sahipliği ile Yenimahalleliler Birliği tarafından düzenlenen “Geleneksel Cumhuriyet Yemeği” cumhuriyet sevdalılarını bir araya getirdi.
Yenimahalleliler “Cumhuriyet Yemeği”nde Buluştu

Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda gerçekleşen yemeğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaşar’a teşekkür plaketi

İzmir marşı ile başlayan yemekte Yenimahalleliler Birliği Başkanı Baskın Sürmeli, Başkan Yaşar’a desteklerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

Plaketi alarak memnuniyetini dile getiren Yaşar, “Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünde sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum” diyerek davetlilere seslendi.

“Demokratik, laik Cumhuriyetimiz 94 yaşında”

Yaşar, ”Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği demokratik, laik Cumhuriyetimiz 94 yaşında. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığı ile bugünlere geldik. Cumhuriyetimizi kuranların, devletimizi kurtaranların ve cumhuriyetimizin aydınlık yolunda yürüyenlerin sayesinde bugünlere geldik. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar bizlere hizmet eden tüm devlet adamlarını saygıyla anıyorum. Bizim cumhuriyetimiz ırk, mezhep, din cumhuriyeti değildir. Bizim cumhuriyetimiz Uganda, Libya, İran cumhuriyeti değildir. Bizim cumhuriyetimiz eşit yurttaşlığa dayalı demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bugün hangi konumda olursak olalım; ister Cumhurbaşkanı, ister Başbakan, ister Bakan, Milletvekili, belediye başkanı, sanayici, esnaf bugünkü konumuzu cumhuriyetin aydınlık yoluna borçluyuz. Bugün Türkiye İslam ülkeleri arasında örnek bir ülke ise bunu cumhuriyete ve cumhuriyeti kuranlara borçluyuz” dedi.

Share