Yenimahalleli Yaşlıların Sinema Keyfi

Yenimahalle Belediyesi, 50 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik olarak Karşıyaka, Gazi, Yenimahalle Pazar Yeri, Batıkent Meydan ve Tepekule’de hizmete sunduğu İkinci Bahar Yaşlı Yaşam Merkezleri sakinlerini sinemaya götürdü.
İkinci Bahar Sakinlerine Yenimahalle’den Sinema Jesti

Sinema keyfini Podium AVM’de “Ailecek Şaşkınız” adlı sinema filmi ile yaşayan 200 vatandaş, doyasıya bir gün yaşadı.

Sultan Anne, ilk sinema deneyimini yaşadı

Salonda filmin adı gibi Sultan Aksoy(56) da şaşkındı. Gözlerini bir süre perdeden alamayan ve sinemaya ilk kez geldiğini söyleyen Sultan Anne, daha önce sinemaya gelmediği için pişman olduğunu ve kendisine çok kızdığını dile getirdi.

“Büyük bir televizyon gibi”

Aksoy, “Sinemanın nasıl bir yer olduğunu ilk kez görüyorum. Büyük bir televizyon gibi. Sesi de yüksek, bizim gibi yaşlılara göre. Gerçekten çok beğendim. Daha önce gelemediğim için kendime çok kızdım. Gelmeye fırsatım olmamıştı. Ya zamanım yoktu ya da param. Kendimi çocuklarıma adadım. Onlar için sosyal hayattan koptum. Ama yanlış olduğunu İkinci Bahar Merkezine gidince anladım. Hayatın tadı gezmekte, öğrenmekte, arkadaşlarınla sohbet etmekte. Bunu geç olsa da anladım. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a bize böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Share