Yenimahalleli Vatandaşlar “Ahududu” İle Güldü

 

Yenimahalle Belediyesi, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Tiyatrokare’nin “Ahududu” adlı tiyatro oyununu Yenimahallelilerle buluşturdu.
Ünlü Oyucular Yenimahalle’de Sahne Aldı

Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan biri olan ve dünyanın en büyük starları tarafından oynanan “Ahududu” oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tıklım tıklım dolu olan salonda vatandaşlarla birlikte oyunu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da izledi.

Kahkaha Show

Nedim Saban’ın yönettiği oyunda ahududu kadınlarını canlandıran Melek Baykal ve Suna Keskin performanslarıyla büyük alkış aldı. Oyunda aksiyon biran olsun dinmezken seyirciler, iyilik yaptıklarını düşünen iki yaşlı kadının sadece kendi başlarını belaya sokmakla kalmayıp, aileleri ve yakın çevrelerini de bilinçsizce etkilediği komedi oyununu kahkahalarla izledi.

“Sanata ve sanatçıya sahip çıkacağız”

Oyun sonunda sanatçılar vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Oyuncuları tek tek tebrik ederek çiçek takdim eden Yaşar da konuşma yaparak, “Bugün değerli sanatçılarımızı ağırladık. Tiyatro günleri Cumhuriyet’in ilçesi Yenimahalle’de devam ediyor. Ülkemizin yetiştirdiği sanatçıları hep beraber izliyoruz. Çünkü kültür ve sanata önem vermek ülkenin medeniyetine önem vermektir. Sanata sahip çıkacağız, sanatçıya da sahip çıkacağız. Bize bu görevi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk verdi. Biz de göreve geldiğimiz günden beri 100 binlerce vatandaşımızı değerli tiyatrocularımızla ve oyunlarıyla buluşturduk. Salonlarımızı tiyatroları kapatanlara karşı açtık. Sizleri bu salonlarda sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. Bizim görevimiz kardeşliğimizi pekiştirmektir. Sanatta sevgi, saygı, paylaşım vardır ve sanatta birliktelik vardır” dedi.

“İyi ki varsınız”

Ünlü tiyatrocu Nedim Saban, “Tiyatro günlerini bizler heyecanla bekliyoruz, bu önemli bir gelenek ve bunu başlatan çok az belediye var. Sosyal demokrat belediyeler bütün belediyelere örnek olmalı. Çünkü biz salon sıkıntısı nedeniyle sizlerle buluşamıyoruz. Onun için Başkan Yaşar’ın bu desteğine çok teşekkür ediyoruz. Burada olmak bizim için büyük mutluluk, iyi ki varsınız” diye konuştu

Share