Yenimahalleli Öğrenciler 23,5 Ton Elektronik Atık Toplandı

Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliğinde sürdürülen “Öğrenciler AEEE Topluyor” kampanyası sona erdi.
Yenimahalleli Öğrenciler 23,5 Ton Elektronik Atık Toplandı

Zararları çok fazla bilinmeyen elektronik atıklarla ilgili farkındalık yaratmak için düzenlenen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Toplama Kampanyası’na Yenimahalle’de bulunan anaokullarından liseye kadar tüm okullar katılım sağladı.

Okullar ve öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi

Kampanyanın bitmesi ile çıkan sonuçlarla alkış toplayan öğrenciler, bu yıl toplamda 23,5 ton elektronik atık topladı. Kampanya kapsamında toplanan elektronik atıkların geri dönüşümü;  TBT Elektronik Lisanslı işleme tesisinde sağlanırken kampanya bilgileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na  bildirildi.

Kampanya ile her okul toplanan atık miktarının ağırlığına bağlı olarak hediyeler kazanırken, elektronik atıkları getiren öğrenciler de çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Yenimahalle, diğer belediyeleri solladı

TÜBİSAD’ın Türkiye genelinde uyguladığı kampanyada Yenimahalle Belediyesi en fazla elektronik atığı toplayarak diğer belediyeleri geride bıraktı.

Kampanya kapsamında okullar; 7 adet laptop,14 adet yazıcı, 1 adet hoparlör, 2 adet spor topları seti, 1 adet masa tenisi ve satranç takımı kazandı. Atık getiren tüm öğrencilere ise rozet hediye edildi.

Share