Yenimahalleli Minikler, Yılsonu Heyecanı Yaşadı

Yenimahalle Belediyesi’nin 7 ayrı anaokulunda eğitim gören 6 yaş grubu öğrencileri, yılsonu gösterisi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı düzenledi.
Yenimahalleli Çocuklar Büyüledi

Etkinlikte minikleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Hüseyin Boran ve CHP Yenimahalle İlçe Yönetimi de yalnız bırakmadı.

Usta dansçılara taş çıkarttılar

Bu yıl anaokullarından mezun olacak minik öğrencilerin heyecanları gözlerine yansıdı. Birbirinden güzel oyunlar, danslar ve şiirlerle ailelerine keyifli anlar yaşatan minikler, usta dansçılara taş çıkartacak performanslarıyla alkış topladı.

Başarılarını koroda da sürdüren Yenimahalleli çocuklar, seslendirdiği “Atatürk Çocukları” isimli şarkı ile tüm salona duygu dolu anlar yaşattı. Miniklerin hep bir ağızdan seslendirdiği şarkının ardından sergilenen davul şov ise heyecanı doruk noktaya çıkarırken, Atatürk İlkeleri, Mustafa Kemal’in Kağnısı, Çanakkale Drama gösterisi, Vals ve dans gösterilerini aileler dikkatle izledi.

“Endişeniz olmasın çocuklarınız bizlere emanet”

Gösteri sonunda çocuklar Başkan Yaşar’a sarılarak çiçek takdim etmeyi de unutmadı.

Çocukları tebrik ederek onlara sarılan Yaşar, ailelere seslenerek “Şuanda 7 tane anaokulumuz var. İnşallah bu sene açacaklarımızla 10 anaokulumuz olacak. Toplamda bin 500 çocuğumuza eğitim vermeyi hedefliyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlar için çalışıyoruz. Onları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık ışığında yetiştiriyoruz. Endişeniz olmasın çocuklarınız bizlere emanet. Donanımlı öğretmenlerimiz eşliğinde eğitim alıyorlar” dedi.

Share