Yenimahalleli Engelli ve Aileleri Çanakkale’de

Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri hız kesmeden devam ediyor. Geziler kapsamında engellisinden yaşlısına, gazi ve şehit yakınlarına kadar herkes Çanakkale’yi geziyor.
Yenimahalleli Engelli ve Aileleri Çanakkale’de

Yenimahalle Belediyesi, ortopedik, görme, işitme engelli ve süreğen hastalıklı vatandaşlar ve aileleri için de özel olarak Çanakkale gezisi düzenledi. 1 gece konaklamalı, 1 otobüs ve 1 engelli aracı ile toplam 50 vatandaşın katıldığı gezide hem yeni yerler keşfedildi, hem de kaynaşarak yeni arkadaşlıklar edinildi.

Tarihi yerinde yaşadılar

Gezi Programı çerçevesinde Şehit ve Gazi yakınları; feribot ile Gelibolu Yarımadasına gitti.  Vatandaşlar gezinin ilk gününde; 57. Alay Şehitliği,  Atatürk’ün Gözetleme Yeri ve Saatinin parçalandığı yer, Siperler, Yeni Zellanda Anıtı ve Mezarlıklarının da bulunduğu Conkbayırı, İngiliz Anzak ve Fransız Mezarları, Şehitler Abidesi,  Kocadere Şehitliği ve Eceabat, Alçıtepe Köyü ve Savaş Müzesi,  Arıburnu ve Anzakların çıkarma yaptığı koy, Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve Kanlı Sırt – Kırmızı Sırt Bölgeleri,  Morto Koyu, Seddülbahir Köyü ve Seyit Onbaşı Anıtını ziyaret etti. Ertesi gün ise Çanakkale merkezinde birbirine yakın yürüme mesafesinde olan Truva Atı, Deniz Müzesi, Aynalı Çarşı gibi yerleri gezerek Ankara’ya döndü.

Daha önce görmedikleri yerleri gezmenin mutluluğunu yaşayan engelliler, Yenimahalle Belediyesi’ne kendilerine böyle bir imkanı sağladıkları için teşekkür etti.

Share