Yenimahalleli 550 Minik Erkek Oldu

Yenimahalle’de 550 minik adam erkekliğe adım attı.
Yenimahalleli 550 Minik Erkek Oldu

Yenimahalle Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirdiği sünnet hizmetinden bu yıl da ilçe sınırları içerisinde yaşayan 550 çocuk faydalandı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde, belediyenin sağlık merkezinde; sağlıklı ve hijyenik şartlarda ücretsiz olarak yapılan sünnet törenine Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Başar Bal ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.
Sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atan küçük beyler, sünnet öncesi Süpermen, Spiderman ve palyaçolarla eğlendi.

Yenimahalle’de yaşamanın ayrıcalığını hissettirmek istiyorum

Her yıl geleneksel hale getirilen sünnet merasiminde; Belediye Başkanı Fethi Yaşar yine çocukları yalnız bırakmadı ve muayene odalarına girerek çocuklara destek oldu, ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti.
Sünnet merasiminin büyükşehirlerde büyük bir sorun olduğunun altını çizen Yaşar, “Dar gelirli ailelerimizin çocuklarını sünnet ettirerek onlara biraz olsun destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl da 550 çocuğumuzun heyecanına ortak olduk. Bugün burada çocuklarınızın sünnet düğününde bir araya geldik. İnşallah düğünlerini de beraber yaparız. İnşallah o zaman da onların nikahlarını ben kıyarım. Vatandaşlarımıza Yenimahalle’de yaşamanın, Yenimahalleli olmanın ayrıcalığını hissettirmek istiyorum. Allah hayırlı, uğurlu etsin” dedi.

Sünnet olan çocuklar iyileştikten sonra belediye tarafından düzenlenecek olan şölende de ailelerle bir araya geleceklerini ifade eden Başkan Yaşar, “Şölende çocuklarımızın sünnet kıyafetlerini de biz hediye edeceğiz” diye konuştu. Sünnet olan çocukların Aileleri ise sağlık ekipleri tarafından sünnet sonrası yapılması ve yapılmaması gereken konular hakkında bilgilendirildi.

Share