Yenimahalle’den Yoğun Kar Mesaisi

Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri, başkent genelinde gece yarısı başlayan kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarına hız verdi.
Yenimahalle’den Yoğun Kar Mesaisi

Yenimahalle Belediyesi ekipleri, trafiğin aksamaması için Şentepe, Kırandağı, Yakacık, Memlik gibi ilçenin yüksek kesimleri başta olmak üzere Ata Mahallesi, Batıkent, Demetevler ve Yenimahalle merkezinde birçok farklı noktada kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

150 kişilik ekip 7/24 çalışıyor

Kar ve buzlanmaya karşı 150 kişilik ekiple aralıksız çalışan Yenimahalle Belediyesi, sürücülerin ve yayaların kar yağışında mağdur olmaması amacıyla 7 gün 24 saat mesai yapıyor. Yenimahalle’nin ekipleri ana yollar, bulvarlar ve sokakların kapanmaması için yoğun çalışma gerçekleştiriyor.

Yenimahalle Belediyesi, 20 büyük 2 küçük kar küreme aracı, 6 açık tuzlama aracı, 7 JCB, 9 bobcat ve 6 greyder ile Yenimahalle genelinde karla mücadele çalışması yaparak, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için gece gündüz çalışıyor.

Tuzlama ve kar küreme çalışması devam ediyor

İlçede vatandaşların mağdur olmaması için tuzlama ve kar küreme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gece geç saatlerde başlayan kar yağışı için hazırda bekleyen ekiplerimiz yağışın yoğun olduğu yüksek kesimlerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekiplerimiz vatandaşın yol güvenliği için 7/24 hizmet sunuyor. Vatandaşlarımızın da bu süreçte mağdur olmaması için dikkatli olması gerekiyor. Sürücülerimizin kış lastiği olmadan araç kullanmaması ve gerekli kurallarla uyması oluşabilecek kazaların önüne geçmek amacıyla büyük önem arz ediyor” dedi.

Share