Yenimahalle’den Vergi Dönemi Uyarısı

Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini uyardı. Emlak, ÇTV, İRV ve yol harcamalarına katılım payı 2’inci dönem ödemeleri 2 Aralık Pazartesi tarihinde sona eriyor.
Vergi Mükellefleri İçin Son Gün 2 Aralık

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2019 yılı 2’inci dönem son ödeme süresi 2 Aralık Pazartesi olarak belirlendi.

Ödeme noktaları

Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile Batıkent, Ata, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe Semt Birimlerinde ve Tapu Müdürlüğü’nde açılan tahsilat veznelerine yatırılabileceği gibi, tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebilecek.

Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar Şekerbank, ING, Halkbank, TEB, Vakıfbank, Denizbank, Garanti ve Akbank şubelerinden vergi borçlarını ödeyebilecek.

Mobil Tahsilat Aracı kolaylığı

Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilat aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak.

Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde, vergileriniwww.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak kredi kartı ile peşin veya taksitli ödeyebilecek. Vergi borcunu telefon uygulamalarından yatırmak isteyen vatandaşlar, Yenimahalle Belediyesi Android ve İOS mobil uygulaması ile rahatlıkla ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için gerekli bütün önlemleri alan belediye, veznelerini 2 Aralık tarihine kadar hafta sonu da dahil olmak üzere 09.00- 17.00 saatleri arasında açık tutacak.

Share