Yenimahalle’den Engel Tanımayan Kermes

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde engelli bireylerin sosyal hayata ve üretime katılması amacıyla yapılan etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Engelsiz Yenimahalle Kermesi Açıldı

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi, Nefes Engelliler Sosyal Tesisi ile engellilere hizmet veren eğitim kurumları, derneklerin ürettikleri el emeği ürünlerin sergilendiği “Engelsiz Yenimahalle” kermesinin açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yaptı.

El emeği göz nuru ürünler başkentliler için sergileniyor

Engel tanımayan bireylerin ürettiği birbirinden renkli ve özel el emeği göz nuru ürünler, 27 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında Podium AVM’de başkent sakinleri için sergilenecek.

Engel tanımayan özel bireylerin el emeği ürünlerinin sergilendiği stantları tek tek dolaşarak alışveriş yapan Başkan Yaşar “Kimin ne zaman hangi saatte engelli olacağını yüce Allah’tan başka kimse bilemez. Onun için engelli vatandaşlarımıza, engelsiz insanlara sunulan imkanların aynı seviyede sunulması gerekiyor. Kamuda, yerel ve genel yönetimlerde, bu özel vatandaşlarımıza karşı acıyarak değil, sevgiyle, eşit yurttaş bilinciyle hareket etmek zorundayız. Onların yaşamlarını kolaylaştıracak, sosyal hayatta yaşama sevinçlerini arttıracak hizmetler yapmak hepimizin görevidir” dedi.

Özel bireylerin sosyal hayata katılımı için çalışıyoruz

Yenimahalle Belediyesi olarak gerek imar kanunlarında gerekse sosyal hayatta bize verilen yetkileri engelli bireylere fayda sağlayacak şekilde kullanıyoruz diyerek sözlerini sürdüren Yaşar “2009 yılında göreve geldiğimizde ilk iş olarak engelliler birimini kurduk. Bölgemizde ne kadar engelli birey varsa müdürlüğümüz aracılığıyla kendilerine ulaşıyoruz. Hizmetlerimizin vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz.  Tiyatro, sinema, spor aktiviteleri gibi her branşta engelli yurttaşlarımızın kendini geliştirmesi ve sosyal hayata katılması için birçok etkinlik düzenliyoruz. Bu günde engel tanımayan bireylerin ve derneklerin düzenlediği kermesimizin açılışını yapıyoruz. 3 Aralık tarihine kadar devam edecek olan kermesimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share