Yenimahalle’den Araç Filosuna Takviye

Yenimahalle Belediyesi mevcut araç filosuna 28 araç daha ekledi.
Yenimahalle’nin araç Filosu Genişliyor
16 Fiat Egea, 3 Fiat Linea, 8 Fiat Fiorino ve 40 kişilik 1 Isuzu otobüsten oluşan yeni araçlarla ilçe halkına hizmet edecek araç sayısı 400’e yükseldi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu ve belediye meclisi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüregir araçları inceleyerek bilgi aldı.

Yenimahallelilere hayırlı olsun

Yeni araçlar Yenimahalle’mize hayırlı olsun diyen Başkan Yaşar, “Göreve geldiğimizden bu yana belediyemize ait araçlar ile vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Araç filomuzla ilçemizde hizmet götürmediğimiz yer, açılmadık yol, asfaltlanmadık sokak bırakmadık. Kendi işimizi kendi araçlarımız ile yapıyoruz. Kiralık araçlara para ödemiyoruz. Yeni araçlarımız Yenimahallelilere hayırlı olsun” dedi.

“Kiralık araç kullanmıyoruz”

Kiralık araçların belediye giderlerinde oldukça yükselttiğini de belirten Yaşar, “Bizim dönemimizden önce araçlar hep kiralık olarak kullanılmış. Biz böyle yapmadık çünkü gördük ki birkaç yıllık kiralama bedeli yerine araçları satın alarak Yenimahalle’ye kazandırabiliriz. Bunu uygulamaya koyduk ve kiralamada harcanan paralarla kendi araçlarımızı satın aldık, almaya da devam ediyoruz. Kiralık araç kullanmıyoruz” diye konuştu.

Share