Yenimahalle’de Zafer Coşkusu

Yenimahalle Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılını ilçe genelinde törenlerle kutladı.
Yenimahalle’de Zafer Coşkusu

Yenimahalle’de Zafer coşkusu, Başkan Fethi Yaşar’ın önce belediye önündeki ardından da Batıkent Meydan AVM önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ile başladı.

Törene Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, İyi Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Yusuf Tekin, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Erhan Aras, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve Yenimahalleliler katıldı.

Batıkent Meydan’da bayraklar dalgalandı

Belediye tarafından Türk Bayrağı da dağıtılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Vatandaşlar ellerinde bayrakları dalgalandırırken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP, İyi Parti ve STK temsilcilikleri Meydan AVM önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

“Her şeyimizi 30 Ağustos Zaferine borçluyuz”

Vatandaşların Zafer Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “11 yıldır cepheden cepheye koşan ve yenilgilerle yıpranan bir ülke düşünün. Her tarafı 3 buçuk yıldır işgal altında olsun. Yanmış, yıkılmış topraklar, düşman çizmesi altında inleyen, buruk, çaresiz gözü yaşlı insanlar olsun. Bir ulus düşünün, askerleri dağıtılıp terhis edilmiş olsun, elinden tüm silahları alınmış, kışlaları, tersaneleri düşman kuvvetlerinin eline geçmiş olsun. Yöneticileri ülkeyi parçalamak isteyenlerin kıskacında olsun. Manda yönetimini, işgal ve parçalanmayı, sömürge olmayı isteyenler olsun. Bir de “Bağımsızlık benim karakterimdir” diye yollara düşen bir vatansever subay Mustafa Kemal ve bir avuç yurtsever insanın Kurtuluş Savaşı’nı başlattığını ve bu sayede bugün özgür ve bağımsız yaşadığımızı düşünün. Ne kadar şanslı bir
millet olduğumuzun farkına varırız. Bugün büyük zorluklar içinde vatanı bize emanet bırakan atalarımızın mirası sayesinde kendi topraklarımızda bağımsız ve özgürce yaşayabiliyoruz. Türk Milleti bağımsızlığına yönelik tehditlere karşın bugün de biran duraksamadan kendini düşmana siper edecek kadar cesurdur. Bu cesareti atalarımızdan, damarlarımızdaki asil kandan alıyoruz. Tüm engellemelere, yasaklamalara, unutturulmak istenmesine rağmen Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun ilkeleri sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.

Share