Yenimahalle’de Yaz Akşamları Bir Başka

Her yıl sıcak yaz akşamlarında vatandaşları sokağa çıkartarak sinema keyfi yaşatan Yenimahalle Belediyesi, bu yaz da Yenimahallelileri “Açık Hava Sinema Günleri” ile karşılayacak.

Yenimahalle’de “Açık Hava Sinema Günleri” Başlıyor

5 Temmuz’da start alacak gösterimlerde, Türk sinemasına damga vurmuş ölümsüz filmler ve gişe rekorları kırmış birçok yapım sinemaseverlerle buluşacak.

Yaz akşamları renkleniyor

Vatandaşlar, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz isimleri Kemal Sunal’dan Türkan Şoray’a, Kadir İnanır’dan beyaz perdede yer almış birçok usta isimin filmlerini ve son yıllarda büyük beğeni toplayan Aşk Tesadüfleri Sever, Unutursam Fısılda gibi yapımları açık havada izleme imkanı bulacak.

Yenimahalleli sinemaseverler filme doyacak

Öte yandan Bir Küçük Eylül Meselesi, Senin Hikayen, Hayattan Korkma, Anadolu Kartalları gibi Türk sinemasına damga vurmuş filmler de Yenimahallelilerin beğenisine sunulacak.

Yenimahalle merkez, Batıkent, Demetevler, Çamlıca, Şentepe, Ergazi, Varlık gibi Yenimahalle’nin hemen hemen her bölgesinde vatandaşlarla buluşacak Sinema Günleri, 5 Temmuz Çarşamba günü Ragıp Tüzün Parkı’nda “Sonbahar” filmiyle başlayacak. Mısır ve içecek ikramlarının da olacağı gösterimler, tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Share