Yenimahalle’de Tüm Ekipler İş Başında

Yenimahalle’de bir Kurban Bayramı daha Yenimahalle Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmaları ile güven ve huzur içinde sona erdi.
Kurban Bayramı’nın Ardından Her Yer Pırıl Pırıl

Başkentin en büyük ve en modern tesislerinden Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda da bayramın ardından hummalı bir çalışma yapıldı.

Yakacık’ta detaylı temizlik

Bayram süresince kurulan 184 çadırda toplam 4 bin büyük baş ve 10 bin küçükbaş hayvana ev sahipliği yapan Yakacık’ta, Yenimahalle Belediyesi tam kadro görev yaptı. Kurban pazarlıklarının başladığı günden bayramın son gününe kadar maske ve dezenfektan dağıtımı yapılan alanda, zabıta görevlileri 24 saat esasıyla mesai yaptı. Temizlik görevlilerinin sürekli dezenfekte ettiği pazarda, vatandaşlar hiçbir sıkıntı yaşamadan kurbanlarını aldı ve kesti. Alanda ateş ölçümü yapılarak içeri alınan vatandaşlar, özellikle modern kesim alanında büyükbaş kurbanlıklarını yaklaşık 5 dakikada kesilerek poşetler içinde teslim alarak alandan ayrıldı.

Çadırların tamamının sökülmesinin ardından ise Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alana girerek gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmalarını sürdürürken dezenfekte için de kireçleme yaptı.

En güzel bayramlar Yenimahalle’de yaşanıyor

Yenimahallelilerin huzur ve güven içinde bayramlarını geçirmeleri için hem bayram öncesinde hem de bayram sonrasında belediye birimlerinin aralıksız çalıştığını anlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “En güzel bayramlar Yenimahalle’de yaşanıyor. Bayram süresince en ufak bir aksama yaşamadık. Bir bayramı daha sıkıntısız bir şekilde geride bıraktık.” dedi.

Share