Yenimahalle’de şenlik var

Yenimahalle Belediyesi, çocukların bayram ayı olan Nisan ayını Çocuk Hakları Şenliği ile taçlandıracak.
Çocuklar haklarını şenlikte öğrenecek

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek şenlikte, Çocuk Gözüyle Çocuk Hakları Resim ve Şiir Yarışması sonuçları da belli olacak. Toplam 407 öğrencinin resim ve şiirleriyle katıldığı yarışma, çocukların haklarını öğrenmesine katkı sağlayacak.

Yenimahalle Belediyesi ve Çocuk Hakları Derneği’nin işbirliğinde düzenlenecek şenlik, 30 Nisan Pazar günü Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Saat 13.00 itibariyle start alacak şenlikte yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri, açılacak sergiyle katılımcıların beğenisine sunulacak.

Miniklerin eğlence günü

Dolu dolu etkinliklerle geçecek olan şenlikte, ünlü müzik adamı Musa Göçmen çocuklar için sahnede olacak. İnteraktif gösteri ve illüzyon-animasyon gösterileriyle renklenecek olan şenlikte, çocuklar eğlence dolu bir gün geçirecek.

Küçük yetenekler ödüllendirilecek

Şenlik kapsamında ayrıca Çocuk Gözüyle Çocuk Hakları Resim ve Şiir Yarışması sonuçları da açıklanacak. Yenimahalle İlçesi sınırları içerinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde belirlenmiş bulunan haklar konusunda yoğunlaşmasını sağlayarak, çocuk haklarına duyarlı bir kamuoyu oluşturmak, toplumsal duyarlılığı sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmaya resim ve şiirleriyle katılan 407 çocuktan dereceye girenlere ödülleri dağıtılacak. Her iki dalda da birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere ise bilgisayar verilecek.

Share