Yenimahalle’de Ramazan’ın Son İftarı Kuruldu

Ramazan ayının ilk gününden itibaren ilçenin hemen her mahallesine açık hava iftar sofraları kurarak Yenimahallelileri aynı sofra etrafında buluşturan Yenimahalle Belediyesi, yılın son iftar sofrasını Yahyalar ve Güzelevler mahallesi sakinleri için kurdu.
Yahyalar ve Güzelevler Sakinleri Oruç Açtı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Yahyalar Pazar Yeri ve Güzelevler Cami avlusunda kurulan iki ayrı iftar programı da ilahiler ve Kuran tilaveti ile başladı.

İftara; Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve ilçe yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve mahalleliler katıldı.

Ramazan ayının manevi huzurundan bahseden Başkan Yaşar “Bu ayda yaptığımız ibadetlerin, kıldığımız namazların, tuttuğumuz oruçların ve ettiğimiz duaların kabul olmasını, ülkemizde ve islamaleminde yaşanan acıların son bulmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Kırıkkaleliler Yenimahalle’de iftar yaptı

Mahalle iftarlarının yanı sıra hemşeri dernekleri için de belediyenin salonlarını tahsis eden Başkan Yaşar, İlkadım Salonu’nda Kırıkkalelileri ağırladı.

Kırıkkale Dernekler Federasyonu’na bağlı hemşeri derneklerinin üyeleri ve ailelerini buluşturan iftar sofrasında vatandaşları yalnız bırakmayan Başkan Yaşar tüm konuklarının Ramazan Bayramını kutladı.

Share