Yenimahalle’de Oy Kullanmayan Kalmasın

Yenimahalle Belediyesi, 16 Nisan Referandumu’nda seçme hakkına sahip her yurttaşın vatandaşlık görevini yerine getirebilmesi için çalışma başlattı.
Yenimahalle’den Referandum Hizmeti

Yenimahalle sınırlarında yaşayan ve oy kullanmaya gidemeyecek durumda olan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşları, Yenimahalle Belediyesi sandığa götürecek. 16 Nisan Pazar günü 08.00-17.00 arasında isteyen vatandaşlar, Yenimahalle Belediyesi’nce oy kullanacakları okullara taşınacak. Hizmetten yaralanmak isteyenlerin 526 26 26 ve 444 93 64 numaralı telefonları arayarak talepte bulunmaları yeterli olacak.

Bu seçimde ülkenin geleceğinin oylanacağını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş her yurttaş bu Pazar ‘Amasız, amansız’ sandığa gitsin. ‘Benim oyum neyi değiştirir ki’ demeyin. Bir oy çok şey değiştirir” dedi.

Yenimahalle, vatandaşı sandığa taşıyacak

16 Nisan Pazar günü Türkiye, Anayasa değişikliğini oylamak için sandık başına gidecek. Ankara’da 3 milyon 853 bin 894 seçmenin oy kullanacağı Referandum’a günler kala Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da vatandaşları memnun edecek bir hizmeti başlattıklarını duyurdu. Yenimahalle’de 477 bin 165 seçmenin bulunduğunu hatırlatan Yaşar, “Yenimahalle’de oyunu kullanmayan vatandaş kalmasın istiyoruz. Herkes sandık başına gitsin ve elini vicdanına koyarak oyunu kullansın diye biz de ilçemizde yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşları oy kullanacakları okullara götürüp, daha sonra tekrar evlerine bırakacağız. Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin belediyemizi arayarak talepte bulunmaları yeterli olacak” dedi.

“Sonuç ülkemiz için hayırlı olsun”

Bu referandumun bir parti meselesi değil ülke meselesi olduğunu hatırlatan Yaşar, “Referandum sonucunun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yenimahalle’de seçimlerin huzur, barış ve kardeşlik içerisinde geçmesi için de tüm
Yenimahallelileri, sağduyuya davet ediyorum” diye konuştu.

Share