Yenimahalle’de Organik Pazarlar Kuruldu

Yenimahalle Belediyesi’nin el emeği ürünlerini gelire dönüştürmek isteyen vatandaşlar için 5 yıldır organize ettiği“Köylü ve El Emeği Pazarı” projesi Yenimahalle’de devam ediyor.
Köylü Üretiyor, Yenimahalleli Sağlıklı Besleniyor

3 Ağustos tarihinden itibaren salı günleri Batıkent Kapalı Pazaryeri’nde, perşembe günleri Yenimahalle Kapalı Semt Pazarı’nda, cumartesi günleri ise Kaletepe Semt Pazarı’nda kurulan pazarlarda, köylüler tarafından yetiştirilen organik sebze ile meyveler, el emeği göz nuru elişleri, yöresel ürünler, fideler satışa sunuluyor.

Haftada 3 gün organik pazar

Hal ürünlerinin yerine el emeği ürünlerin sergileneceği köylü pazarlarında, çevre il, ilçe ve köylerdeki üreticiler, tarlalarda yetiştirdikleri sebze ve meyveleri halkın beğenisine sunuyor.Yenimahalle Belediyesi’nin her yıl düzenlediği köylü pazarlarında vatandaşlar, organik ürünleri uygun fiyata alabilme fırsatını yakalıyor.

“Köylü pazarı üreticiye fayda sağlıyor”

Köylü pazarlarının köyünde üretim yapan vatandaşlara ekonomik katkı sağladığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Köylü ve el emeği pazarı projemiz, üretmek isteyen ve ürününü satmak amacıyla yer arayan vatandaşlarımız için büyük bir fırsat yaratıyor. Bu sayede vatandaşlarımız organik ve genetiği ile oynanmamış sebze ve meyveleri alma şansı buluyor. Virüs sebebiyle organik ürünleri tüketmeye ve sağlıklı beslenmeye çok dikkat emeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı sağlıklı beslenmek için köylü emeği pazarlarına ve üreticilerimize destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Share