Yenimahalle’de Ninniler Yetişkinler İçin Söylendi

Yenimahalle Belediyesi ile Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Derneği (HAMOY) Türk Halk Müziği Kadınlar Korosu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ninniler” adlı konser, Şef Abdullah Gündüz yönetiminde, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.
Yenimahalleliler “Ninniler” Konserinde Buluştu
Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören programa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.

Ninnilere orkestra eşlik etti

Konserde Anadolu kadınlarının bebeğini uyutmak için seslendirdiği bir gelenek olan ninniler, bu kez koro ve orkestra eşliğinde bebeklere değil yetişkinlere söylendi.

Ninni denince ilk akla gelen “Dandini dandini dastana” ninnisi ile başlayan konser, vatandaşlardan tam puan aldı.

Bizi biz yapan değerler

Program sonunda sanatçılara çiçek takdim ederek vatandaşlara seslenen Yaşar, “Bizi biz yapan değerlerdir bunlar” dedi.

Başkan Yaşar, “Bugün burada çocuklarımızı uyutmak için söylediğimiz ninnileri dinledik. Sanatçılarımızı başarılı performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Gelenek ve göreneklerimizi yaşatmalıyız. Çocuklarımıza torunlarımıza bunları aktarmalıyız. Bunlar bizi biz yapan değerlerdir. Ninnilerle büyüdük, gelecek nesillere de ninnilerimizi aktarmalıyız. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak geleneklerimizi yaşatmada önemli bir görev üstleniyoruz. Birbirinden değerli sanatçılarımıza, programlara ev sahipliği yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Share