Yenimahalle’de Mahalle İftarları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yenimahalle Belediyesi, ilçede komşuluk ilişkilerini geliştirmek, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin geliştirilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarının bir yenisini Ata Mahallesinde gerçekleştirdi.
Yaşar, Ata Sakinleri İle İftar Sofrasında Buluştu

Her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftarlarıyla, binlerce Yenimahallelinin aynı sofrada oruç açarak ibadet etmesine olanak sağlayan Yenimahalle Belediyesi, Ata Mahallesi Kapalı Pazar Yeri içerisinde kurulan iftar sofralarında yüzlerce mahalle sakinine keyifli bir Ramazan akşamı yaşattı.

İlahiler ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Ata sakinlerinden Yaşar’a yoğun ilgi

İftar programı sonrasında Ata Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, özellikle çocukların ve mahallelilerin fotoğraf çektirme isteğini kırmadı. Daha sonra mahalle sakinlerine seslenen Yaşar “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan her yurttaşın kardeşçe ve hoşgörü içerisinde yaşaması gerektiğini her ortamda ifade ediyoruz. Ramazan ayı bu arzu ettiğimiz ortamın oluşması için bir vesile olsun diyoruz. İslam dünyasında yaşanan acılar son bulsun. Kardeş kavgası yerine birlik ve beraberlik ortamı egemen olsun. Yenimahalle’de komşuluk ilişkileri ve birlik beraberliğin devam edebilmesi için düzenlemiş olduğumuz mahalle iftarında, Ata Mahallesi sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Görev geldiğim günden beri ne söz verdiysem bu sözleri gerçekleştirmiş bir belediye başkanı olarak aranızdayım. Ata Mahallesi’nin gelişmesi için çok emek harcadık, harcamaya da devam edeceğiz. Ramazan ayının tüm ilçemizde hoşgörü, barış ve huzur ortamında geçmesi için çalışıyoruz” dedi.

Share