Yenimahalle’de Mahalle İftarları Başladı

Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen açık hava mahalle iftarları Ata Mahallesi’nden start aldı. Başkan Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde Ata sakinleri hep beraber dualar eşliğinde oruçlarını açtı.
Ata Sakinleri İftar Sofrasında Buluştu

Yenimahalle Belediyesi, her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da her mahallede binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturuyor. Bütün mahalle iftarlarına katılarak Yenimahallelilerle birlikte iftar yapan Yaşar, Ata Mahallesi’nde yaklaşık bin 500 kişiyle birlikte Ramazan’ın coşkusunu yaşadı.

Fazlı Çoban’ın seslendirdiği ilahilerle başlayan iftar davetine Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Başkan Yaşar’dan birlik mesajı

Filistin’de yaşanan acıları kınayan ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Ramazan ayı birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma ayıdır. Bu mübarek ayda kin ve nefretten uzak durmalıyız. Birbirimize daha saygılı, merhametle yaklaşmalıyız. Bu Ramazanın birliğimize, kardeşliğimize, hemşerilik bilincinin artmasına vesile olmasını, tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların, kıldığımız teravilerin, yapılan hayırların kabul olmasını diliyorum. Hangi dilden, dinden, ırktan, mezhepten olursak olalım yaşayacağımız tek yer var o da Türkiye Cumhuriyetidir. Bu cumhuriyet hepimizi birleştirecek” diye konuştu.

Ramazan eğlenceleri başladı

İlahilerin ve Kuran tilavetlerinin okunduğu iftarda vatandaşlara mercimek çorba, orman kebabı, pirinç pilavı, ayran ve baklava ikram edildi.

Afiyetle yenilen yemeklerin ardından vatandaşlar Hacivat-Karagöz’den meddaha, kukla gösterilerinden yarışmalara, fasıllardan animasyonlara, sihirbaz gösterilerine kadar unutulmaya yüz tutmuş eski Ramazan eğlencelerinin tadına vardı.

Share