Yenimahalle’de Kuşlar Görücüye Çıktı

Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği kuş yetiştiricileri ile meraklılarını Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Kuş Pazarı’nda buluşturdu.
Kuş Sesleri Yenimahalle’de Yankılandı

Kuş severlerden yoğun ilgi gören pazarı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal da ziyaret etti.

Kuşlar vatandaşların beğenisine sunuldu

Pazarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen kuş üreticileri, yüzlerce çeşit rengârenk kuşu Ankaralı kuş severler için satışa çıkardı.

Muhabbetten papağana, kanaryadan ispinozlara kadar yaklaşık 10 bin egzotik kuş 20 TL ile 1500TL arasında değişen fiyatlardan kuş severlerin beğenisine sunuldu.

“Kuşlar doğanın en güzel çalgıcılarıdır”

Pazarı ziyaret ederek, üreticilerle ve vatandaşlarla sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar kuşları yakından inceledi.

Kuş sesinin ruhu dinlendirdiğini belirten Başkan Yaşar, “Kuşlar ve balıklar ruhu dinlendiren hayvanlardır. Kuşlar doğanın en güzel çalgıcılarıdır. İnsanı dinlendirir. Sadece kuşları değil tüm hayvanları sevmeliyiz, korumalıyız. İnsan ruhunun bir parçası da hayvan sevgisidir” dedi.

Hobisini ticarete dönüştürdü

 

Hobi olarak başladığı kuş yetiştiriciliğini ticarete dönüştürdüğünü kaydeden kanarya yetiştiricisi Fatih Bostan ise “Kuş sevgisi bambaşkadır. Çocukluğumdan beri kuşlarla uğraşıyorum. Kuşlarla önce hobi olarak ilgilendim. Daha sonra hobimi ticarete döktüm. Şuanda 700 kanaryam var” diye konuştu.

Pazar da Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın tarafından Başkan Yaşar’a desteklerinden dolayı plaket de verildi.

Share