Yenimahalle’de Kurbanlar Kesildi

Vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ekiplerini seferber eden Yenimahalle Belediyesi, Başkentlilere Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda dört dörtlük hizmet verdi.
Yakacık’ta Vatandaşlara Dört Dörtlük Hizmet

Yenimahalle Belediyesi’nin hizmete sunduğu Ankara’nın en modern ve en büyük kurban satış ve kesim alanı olan Yakacık, Kurbanlıklarını kesmek isteyen vatandaşlarla doldu taştı. Bayram namazı ile güne başlayan vatandaşlar, kılınan bayram namazının ardından kurbanlarını kesti.

5 dakikada hijyenik kesim

Alanda bulunan otomatik kesimhanede kurbanlıklar 5 dakika içerisinde kesilerek, 4 parça halinde vatandaşlara teslim edildi.

Bayram boyunca yaklaşık 2200 büyükbaş, 4000 küçükbaş olmak üzere toplam 6200 kurbanlığın kesileceği alanda, kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet veren belediye, ekipleriyle alanda dört döndü.

Acemi kasaplara anında müdahale

Kesilen kurbanlık etlerini hijyenik şartlarda parçalayarak kurban sahiplerine teslim eden belediye ekipleri, kesim öncesi sadece hayvanları değil, kasapları da sağlık muayenesinden geçiriyor. Kasapların herhangi bir bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığını kontrol eden ekipler, ayrıca 27 araç ve200 taşıma sepeti ile de vatandaşın etlerini ücretsiz olarak otoparka kadar taşıdı.

Aynı zamanda ikram ettiği sıcak çayla vatandaşların içini ısıtan belediye, acemi kasaplara da alanda bulunan kurum doktorlarıyla anında müdahale etti.

Yenimahalle’nin 9 noktasında kesim

Belediye olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bir bayram geçirmesi için çalışıyoruz diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Öncelikle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayram boyunca ekiplerimizle aralıksız çalışacağız. Temennimiz tüm yurttaşlarımızın sorunsuz bir şekilde güzel bir bayram geçirmesidir” dedi.

Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Kurban Kesim ve Satış Yeri’nin yanı sıra ilçenin toplamda 9 noktasında vatandaşlara kurban kesim hizmeti veriyor. Yenimahalle’nin kurban kesim noktaları şöyle; Yakacık, Andaç Pazar Yeri, Batı Sitesi Pazar Yeri, Şentepe Pazar Yeri, Demetevler Pazar Yeri, Turgut Özal Pazar Yeri, Serhat Pazar Yeri, Çamlıca Pazar Yeri ve A.Yahyalar Pazar Yeri.

Share