Yenimahalle’de kurban alanında bayram temizliği

Yenimahalle’de bir Kurban Bayramı daha Yenimahalle Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmaları ile güven ve huzur içinde sona erdi.
Kurban Bayramı’nın ardından her yer pırıl pırıl

 Başkentin en büyük ve en modern tesislerinden Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda bayramın ardından temizlik ve alan düzenleme çalışmaları yapıldı.

Yakacık’ta detaylı temizlik

Bayram süresince kurulan 207 çadırda toplam 5 bin 800 büyük baş ve 6 bin küçükbaş hayvana ev sahipliği yapan Yakacık’ta, Yenimahalle Belediyesi tam kadro görev yaptı. Kurbanlıkların çadırlara alındığı ilk günden bayramın son gününe kadar maske ve dezenfektan dağıtımı yapılan alanda, zabıta görevlileri 24 saat mesai yaptı. Temizlik görevlilerinin sürekli dezenfekte ettiği pazarda, vatandaşlar hiçbir sıkıntı yaşamadan kurbanlarını aldı ve kesti. Başkent sakinleri, modern kesim alanında kurbanlıklarını yaklaşık 5 dakikada kesilerek ve poşetler içinde teslim alarak alandan ayrıldı.

Çadırların tamamının sökülmesinin ardından ise Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alana girerek gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmalarını sürdürürken alanda kireçleme çalışması da yapıldı.

Emekçilerimiz sayesinde sıkıntısız bir bayram yaşadık

Yenimahalle sakinlerinin huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi amacıyla bayram öncesinden başlayarak belediye ekiplerinin 24 saat görev başında olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yenimahalle’de bayramı coşkuyla kutladık. Ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucunda hiçbir sıkıntı yaşamadan mutlu bir bayram yaşadık. Yenimahallelilerin huzuru ve güveni için çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Share