Yenimahalle’de Kazanlar Kaynadı

Yenimahalle Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla ilçe sakinlerine cadde ve sokaklarda aşure ikram etti.
Yenimahalle Belediyesi’nden Aşure İkramı

Batıkent Karayalçın Meydanı’nda başlayan aşure ikramı sonrası Ata, Ragıp Tüzün, Şentepe, Karşıyaka, Gazi, Serhat, Varlık ve Demetevler mahallelerinde 10 binden fazla vatandaşa aşure dağıtıldı.

Başkan Yaşar aşure dağıttı

Ata Mahallesi’ndeki etkinlikte aşure almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar kendi elleriyle aşure dağıttı. Yenimahallelilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yaşar, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.Yaşar’a CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör eşlik etti.

Aşurenin birlik ve beraberliği temsil ettiğinin altını çizen Fethi Yaşar, “Muharrem Ayı’nda yaşanan acıların bir daha yaşanmamasını, bu kutsal ayın ülkemizin birlik ve beraberliğine aşure gibi tat vermesini diliyorum. Göreve geldiğim günden beri hiçbir vatandaşımızı diğerinden ayırt etmedim. Kimseyi ötekileştirmedim. Herkese eşit mesafede yaklaştım. Bana oy verdi, vermedi diye ayrım yapmadım. Benim sevdam Yenimahalle sevdası. Gücüm yettiğince Yenimahallelilere faydalı olabilmek için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi.

Share