Yenimahalle’de Kafkas Rüzgarı

Çerkes’lerin Tarkan’ı olarak adlandırılan, Kafkasya’nın dünyaca ünlü sanatçısı Nahush Cherim, Yenimahalle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sevenleriyle buluştu.

Ankara Çerkes Derneği’nin düzenlediği konserde, şarkılarıyla gönülleri fetheden Cherim’i Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yalnız bırakmadı.

“Türkiye’yi hep beraber seveceğiz”

Başkan Yaşar, konsere ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yaşar, “Hangi ırktan, mezhepten, inançtan ve düşünceden olursak olalım, kökümüz ne olursa olsun bu ülkeyi seveceğiz. Çünkü yaşayacağımız başka bir Anadolu yok. Tabi ki doğduğumuz toprakları da unutmayacağız, doyduğumuz toprakları da unutmayacağız. Ama bunu yaparken Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi, onun değerlerini ve Türkiye’yi hep beraber seveceğiz. Kuzeyi de Güneyi de, Avrupa Yakası da Asya Yakası da Kafkasları da, hepimiz Türk milletinin büyüklüğü ile her zaman gurur duyacağız. Sorunlarımızı demokrasi içerisinde çözeceğiz, problemlerimizi kardeşçe aşacağız. Çerkeslerin ülkemizin birliğine bütünlüğüne çok önem verdiklerini yaşayarak gördüm. Sizlere hizmet vermekten gurur duyuyorum” diye konuştu.

Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden ise, “Kafkasya’dan çıkmış dünyaca ünlü meşhur sanatçımız, değerli kültür emekçisi Nahush Cherim’i 2 sene sonra tekrar ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Önceki konserin güzelliği hala kulaklarımızda. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a da desteklerinden ötürü minnettarız. Aynı zamanda kendisi Cherim’e “Çekeslerin Tarkan’ı” diyerek bu unvanın isim babası olmuştur” dedi.

Nazım’da Kafkas ezgileri yankılandı

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Cherim, sesiyle ve şovuyla Yenimahalle’yi salladı. 3 saat süren solo konserinde, en güzel Kafkas ezgilerini yorumlayan ünlü sanatçıya, Çerkes Derneği Halk Dansları Topluluğu Elbruz da danslarıyla eşlik etti.

Tıklım tıklım dolu olan salonda Cherim’in ve Elbruz’un birlikte sergilediği muhteşem performansı ve sahne şovunu izleyen Çerkes vatandaşlar, sevilen sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Konser sırasında Cherim’i yakından görmek ve sarılmak isteyen hayranları ise sanatçıyı çok sevdiklerini söyleyerek çiçek takdim etti.

 

Share