Yenimahalle’de İş Garantili Konfeksiyon Eğitimi

Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Giyim Sanayicileri Derneği(AGSD), istihdamı arttırmaya dönük AB projeleri kapsamında birlikte işbirliği protokolü imzaladı.
Yenimahalle Belediyesi ve Giyim Sanayicilerinden İşbirliği

Protokol kapsamında, eğitimlerini tamamlayan yüzlerce vatandaş konfeksiyon alanında istihdam edilecek.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın makamında gerçekleşen imza töreninde, Yaşar’ın yanı sıra AGSD Başkanı Canip Karakuş ile başkan yardımcıları Ergin Şentürk ve Faik Güngör ve yönetim kurulu üyesi Metin Canbulat da hazır bulundu.

50 kursiyer mesleki eğitimler alacak

İmzalanan protokolle Yenimahalle Belediyesi’nin yönlendireceği 50 kursiyer istihdam garantili mesleki eğitimler alacak. 3 ay sürecek eğitimleri belediyeye ait Tepekule Kurs Merkezi’nde alacak olan kursiyerlerin, tüm ekipman ihtiyacı da Ankara Giyim Sanayicileri Derneği tarafından karşılanacak. Eğitimlerini alan ve hazır giyimde staj yapan kursiyerler yine Ankara Giyim Sanayicileri Derneği tarafından istihdam edilecek.

Bu kursu başarıyla bitirdiklerinde işiniz hazır diyeceğiz

Projenin başarılı olması için elinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduğunu belirten Başkan Yaşar, “Biz zaten YENİMEK kurs merkezlerimizde konfeksiyon dersi veriyoruz. Ancak kimi kursiyerimiz bunu hobi için öğreniyor, kimi iş bulmak ve çalışmak için. Ama sizler iş garantisi veriyorsunuz. Kursu bitirdiklerinde profesyonel bir şekilde meslek sahibi olacaklar ve sizin yerleştirdiğiniz firmalarda işe başlayacaklar, bu kursu başarıyla bitirdiklerinde işiniz hazır diyeceğiz. Bu, eğitim sonrası iş olanağı veren bir protokoldür” dedi.

Türkiye’nin üretmekten başka çaresi olmadığına dikkat çeken Yaşar, “Türkiye yer altı kaynakları açısından, petrol, doğalgaz açısından güçlü bir ülke değil ancak yerüstü zenginlikleri ve insan değeriyle çalışarak güçlü bir ülke olabilir. Bunun tek yolu toprağını, suyunu, değerlerini korumak, iyi bir eğitim ve çok çalışmak, üretime katkıda bulunmaktır” diye konuştu,

Yaşar’a desteklerinden ötürü teşekkürlerini sunan Karakuş da, belediyenin sunduğu mekanla işsiz vatandaşları konfeksiyon alanında eğiteceklerini ve onlara iş imkanı sunacaklarını kaydetti.

Share