Yenimahalle’de “Gençlik Şöleni”

Yenimahalle Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli etkinliklerden oluşan bir program düzenledi.
Yenimahalle 19 Mayıs’ı Gençlik Şöleni İle Kutladı

Yenimahalle Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla “Gençlik Şöleni” adlı özel bir program hazırladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Ragıp Tüzün Parkı’nda bir araya gelen Yenimahalleli gençler bayramı gönüllerince kutladı.

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’uncu Yılını kutlama programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Yenimahalleli katıldı.

 

Başkan Yaşar’dan gençlere mesaj

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tüm yurttaşların bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Yaşar, “Bu ülke kuruluşundan beri çeşitli hükümetler geçirdi. Hepsi güzel şeyler yaptı ve bugünlere geldik. Çeşitli sıkıntılarımız var ama şunu herkes iyi bilmeli ki bu ülkenin rotası 1923te kurulan demokratik laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilkeleri ve onun devrimleridir. Onlara sonsuza dek sahip çıkacağız. Cumhuriyetin değerlerinden saptığımız zaman İslam ülkelerindeki acılar Türkiye’de de yaşanır. Cumhuriyet’e hangi düşüncede, hangi ırkta, hangi inançta, hangi mezhepten olursa olsun Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkacağız. Cumhuriyetin ilkeleri yolumuz olacak.  Bu duygularla siz sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun” diye konuştu.

 

Bayrakların coşkuyla dalgalandığı, marşların hep bir ağızdan söylendiği programda; Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün zumba dans gösterileri, TUBİL halk dansları topluluğunun Zeybek gösterileri ile Gençlik Merkezi üyelerinin müzik dinletileri bol bol alkış aldı.

Share