Yenimahalle’de Geleneksel Sünnet Şöleni Yapıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin her yıl ihtiyaç sahibi aileler için geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleni belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldı.Yenimahalleli küçük beylerin erkekliğe adım attığı sünnet şöleninde, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal da heyecanlı minikleri yalnız bırakmadı.
Yenimahalle’nin Minikleri Sünnet Oldu

Aileler büyük heyecan yaşadı

700’den fazla çocuğun 3 gün boyunca  sünnetlerinin yapıldığı şölende, sünnet kıyafetleri de Yenimahalle Belediyesi tarafından hediye edildi.Aile bilgilendirme formu ve yapılan kısa anketin doldurulması sonrasında başlayan sünnet töreninde,2 – 12 yaş arası erkekliğe ilk adımı atan minikler ve çocuklar Süpermen, Spiderman kıyafetli palyaçolar eşliğinde tören süresincesünnet stresini gidermeye çalıştılar. Ailelerin çocuklarla birlikte büyük heyecan yaşadığı törende alanında uzman hekimler özverili bir şekilde çalışarak miniklerin sünnet işlemlerini gerçekleştirdiler. Başkan Yaşar da sünneti yapılan çocukları ziyaret ederek onlara cesaret verdi.

“Sosyal belediyeciliğin gereğini yapıyoruz”

Başkan Yaşar“9 senedir sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışıyor, hemşerilerimizin iyi günde kötü günde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Minik yavrularımızın sünnetlerini gerçekleştirerek ailelerine destek olmayı amaçladık. Evlatlarımızın ülkemize,milletimize hayırlı evlatlar olmalarını diliyorum” dedi.

Share