Yenimahalle’de Esnaflar Bir Araya Geldi

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Demetevler esnafı ile kahvaltıda buluştu.
Başkan Yaşar, Esnaflarla Kahvaltıda Buluştu

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltıya Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle ilçe başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi başkan vekili Mehmet Kartal, başkan yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yenimahalle Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüregir, muhtarlar ile çok sayıda esnaf katıldı.

“Eğitimci bir belediye olduk“

Kendisinin de esnaflıktan geldiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Başkan Yaşar, esnafın zor şartlar altında üretim yapmak için uğraştığını ve esnafın yaşadığı sorunları bildiğini ifade etti. Kaynakları verimli kullanmak için elinden geleni yaptığını söyleyen Başkan Yaşar, “Göreve geldiğim günden beri Yenimahalle’de, sizin rahat çalışmanızı sağlamak için çalıştık. Benim esnaflık yaptığım sürede yaşadığım sıkıntıları Belediye Başkanı olarak yaşatmamak için bütün esnaflarımıza sahip çıktık. Esnaflarımızın rahat çalışması için cezacı değil eğitimci bir belediye olmaya çalıştık. Yenimahalle Belediyesi’ni kendi kaynaklarıyla ayakta duran, yatırım yapan bir belediye haline getirdik” dedi.

Sorunları aşacak gücümüz var

Göreve geldiği günden beri Yenimahalle halkı için gerçekleştirdiği hizmetleri anlatan Başkan Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak hiç kimseyi ayırt etmedik, farklı muamele yapmadık, kimseyi ötekileştirmedik. İnancı, düşüncesi ne olursa olsun Cumhuriyet’in eşit yurttaşı olarak gördüm ve herkese eşit davrandım. Kanunun bana vermediği bir yetkiyi kimse için kullanmadım. Halkıma hizmet etmeyen tek kuruşa imza atmadım, atmayacağım. Fikirleriniz bizim için çok değerli. Sorunların üstesinden hep birlikte geleceğiz, bunu yapacak gücümüz var” diye konuştu.

Share