YENİMAHALLE’DE ENGEL TANIMAYAN YARIŞMA

Yenimahalle Belediyesi tarafından Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda “Engelliler Arası Yüzme Yarışı” yapıldı.

Engelliler Birinciliğe Kulaç Attı

Tüm engelli gruplarından oluşan 56 amatör ve profesyonel engelli yüzücünün kıyasıya mücadele ettiği yarışta, engellileri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu ve Hüseyin Boran da yalnız bırakmadı.

Tezahüratlar hiç durmadı

Müsabakaya Onuncu Yıl Marşı eşliğinde, ellerinde Türk Bayraklarıyla havuz etrafını turlayarak başlayan engelliler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yarış için yerlerini aldı. Tıklım tıklım dolu olan tribünlerden tezahüratlarla 50 metre serbest stilde yarışan işitme, görme, mental ve bedensel engelli yarışmacılara destek olan seyirciler, engellileri alkış yağmuruna tuttu.

“Hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız”

Yarış sonunda performanslarıyla göz dolduran yarışmacıları tebrik eden Yaşar, engelli yüzücülerin tümüne madalya takdim etti. Başkan Yaşar’a sarılarak ve öperek teşekkür eden yarışmacılar, Yaşar’la selfie çekilmeyi de ihmal etmedi.

Konuşmasında herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Yaşar, “Burada yarışarak engelleri ortadan kaldıran tüm yüzücülerimizi tebrik ediyorum. Hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız. Bu yüzden engellileri de sağlıklı bireylerden ayrı görmemeliyiz. Onlara her zaman destek olarak, sosyal ve kültürel alana dahil olmalarını sağlamalıyız. Biz Yenimahalle’yi 7’den 70’e herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Share