Yenimahalle’de dramalı seminer

Yenimahalle Belediyesi, Tiyatro 19’un Drama Lideri Yasemin Yanar Karameşe’yi “Sınav Kaygısı, Stres Yönetimi ve Motivasyon” adlı seminer ile Yenimahalleli öğrencilerle buluşturdu.
Yenimahalleli öğrencilere sınav kaygısı semineri

Demetevler Şehit Astsubay Üstçavuş Mehmet Uygun Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen seminerde Karameşe, kaygı yaratan durumları drama gösterisi ile öğrencilere anlattı.

Kahkaha dolu anlar

Öğrencilere yaşadıkları olaylara verdikleri tepkileri drama gösterisi ile anlatmasını isteyen Karameşe, kahkaha dolu anlara sahne oldu.

Drama gösterilerinde katılımcı öğrenciler, olaylara karşı verdikleri tepkileri canlandırdı. Anne ve babayla yaşanan sorunlar ile arkadaşlar arasındaki problemleri canlandıran öğrenciler, performanslarıyla Karameşe’den tam puan aldı.

“Ne istiyorsan onu ol”

Öğrencilere tercih yaparken çevre baskısı altında kalarak seçim yapmamaları gerektiğini vurgulayan Drama Lideri Yasemin Yanar Karameşe, “Sırf açıkta kalmayım, çevrem bu mesleği tercih etmemi istiyor diye meslek seçmeyin. Şuan revaçta olan bir meslek gelecekte öyle olmayabilir. O yüzden sevdiğin mesleği yap, ne istiyorsan onu ol” diye konuştu.

Share