Yenimahalle’de Çorum Buluşması

Ankara’da yaşayan Çorumlular, Yenimahalle Çorumlular Derneği’nin organizasyonu ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ev sahipliğinde Belediye binasında bir araya geldi.
Başkan Yaşar Çorumluları Kahvaltıda Ağırladı

Çorumluların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltı buluşmasında CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağlar, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner de hemşerilerini yalnız bırakmadı.

Hemşeri dernekleri bir tutkaldır

Göreve geldiği günden beri Hemşeri derneklerine sahip çıktığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Türkiye’nin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. İhtiyacımız olan şey birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmek, birbirimize sımsıkı kenetlenmektir. Fikirlerimiz, mezheplerimiz, inançlarımız, ırklarımız ayrı olabilir. Ama biz farklılıklarımızla zengin, farklılıklarımızla güzel bir ülkeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin eşit yurttaşlarıyız. Bu işin tutkalı da hemşeri dernekleridir. Hem doğduğu toprakların, hem doyduğu toprakların sorunlarıyla ilgilenmek, geçmişin kültürünü gelecek kuşaklara aktarmak, hem de acı günde tatlı günde hemşerileri bir araya getirmek gibi önemli görevler yapıyorlar. Onun için bu dernekler başımın tacı” diye konuştu.

Yenimahalle’de 70 bin Çorumlu var

Yenimahalle’de Çorumluların 70 bin nüfusa sahip olduğunun altını çizen Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağlar “Sayın Başkanım Yenimahalle sizinle güzel. Bizler de Yenimahalle’de yaşamaktan çok mutluyuz. Yenimahalle’yi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için gece gündüz çalışıyorsunuz. Bizlerde Çorumlular olarak doyduğumuz kent olan Ankara’mıza ve yaşadığımız ilçe Yenimahalle’mize yapılan her yatırımın, her belediyecilik faaliyetinin yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Çorumlular, kahvaltının ardından günün anısına Başkan Yaşar’a Çorum’un simge mekanlarının yer aldığı tabloyu hediye etti.

Share