Yenimahalle’de Çocuk Şenliği

Yenimahalle, çocuk sesleriyle yankılandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya kutlayan Yenimahalleli çocuklar, kutlamalara devam ediyor. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ni dolduran binlerce çocuk, görsel bir şölene dönüşen “Çocuk Şenliği”ni izledi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal’ın katılımıyla çok amaçlı salonda düzenlenen şenlikte, Metod Koleji öğrencileri Atatürk oratoryosuyla konukları duygulandırdı.

Çocuklardan muhteşem dans şov

Gürcistan Gordi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu’nun muhteşem gösterisini heyecanla izleyen çocuklar, Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Oyunları Minikler Bale Topluluğu’nun Tchaikovsky’nin Fındıkkıran Valsi ve Kuğu Gölü Balesiyle büyülendi. TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun minik yıldızları da Mardin, Artvin, Bitlis ve Antalya yöresine ait gösterileriyle alkış topladı. Gecenin sonunda tüm çocuklar ellerinde bayraklarla hep birlikte İzmir Marşı’nı söyledi.

Yenimahalle’yi Cumhuriyete yakışır bir ilçe haline getirdik”

Çocukları başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Başkan Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden beri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunu takip ederek, Yenimahalle’yi Cumhuriyete yakışır bir ilçe haline getirdik. Eğitime, kültüre ve sanatta sahip çıkmayan toplumların gelişmesi mümkün değildir. Bunun bilincinde olan bir toplum sürekli ilerler ve gelişir. Bizler bu bilinci yaratmak için çalışıyoruz, bunun için mücadele veriyoruz. Çocuklarımızın geleceği her şeyden daha önemlidir. Biz çocuklarımıza ne kadar çok bu bilinci aşılarsak, Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olur. Tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum ve hepsine barış dolu, huzur dolu bir ömür diliyorum” dedi.

Share