Yenimahalle’de Afyonkarahisarlılar İftarı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Ankara’da yaşayan Afyonlularla iftarda bir araya geldi.
Başkan Yaşar Hemşerilerini Yalnız Bırakmadı

Afyonkarahisarlılar ve İlçeleri Dayanışma Derneği, Dinarlılar Derneği ve Sandıklılar Derneği tarafından organize edilen iftar 700 kişi ile İlkadım Salonu’nda gerçekleşti. Hemşerilerini yalnız bırakmayan Başkan Yaşar iftara eşi Azize Yaşar ile birlikte katıldı.

“Sevgi ve ortak akla ihtiyacımız var”

Afyonlu hemşerileri ile birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan onur duyduğunu söyleyen Yaşar, “Ramazan paylaşımdır, sevgidir, hoşgörüdür, barıştır, eline beline ve diline sahip olmaktır. Ne yazık ki son yıllarda Ramazan’ı onun ruhuna uygun yaşayamıyoruz. Türkiye’de toplum içerisinde kamplaşma var. Artık barıştan, hoşgörüden, eşit yurttaşlıktan bahsedilmiyor. Kin ve nefret siyasete egemen olmuş durumda. Bu sıkıntıları sevgiyle ve ortak akılla çözebiliriz. Ancak böyle çocuklarımıza, torunlarımıza güzel bir ülke bırakırız. Bugün İslam aleminde örnek bir Türkiye Cumhuriyeti varsa hepimiz bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz” dedi.

“Başım dik gezebiliyorum”

Yaşar, Yenimahalle’de bu kutuplaşmayı ortadan kaldırmak için çalıştığını belirterek, “Sizin hemşeriniz olarak kimseyi ötekileştirmedim, mezhep ayrımı yapmadım, kaynakları verimli kullandım ve Yenimahalle’ye hizmet ettim. Bugün o yüzden Ankara’nın her sokağında başım dik gezebiliyorum” diye konuştu.

Özerman’dan Yaşar’a teşekkür

Dualarla başlayan iftar yemeğinde konuşma yapan Afyonkarahisarlılar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerman da, Dumlupınar’a yapılan hizmete vesile olduğu için Yaşar’a çok teşekkür ederek “Geçmişte hak ettiğimiz halde alamadığımız hizmetlerin bundan sonra verileceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Share